Mēs ar Ivaru, kā izbijušie NA biedri, Romas dārza terasē dzerot kausu gaišā alus, pārrunājām dažādas nacionāli politiskas norises mūsu pilsētā pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.
No diskrētiem avotiem mums ir kļuvis zināms, ka vokālists un Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA),


pašaizliedzīgi  cīnoties par mūsu Liepājas teātra izdzīvošanu, esot sapratis, ka teātrī  un arī Liepājas domē iztrūkstot  Nacionālā Gara.

Spriežot pēc laikraksta "Kurzemes Vārds” 22.09.2020. raksta,  Kultūras ministram ir izdevies Nacionālā Gara iesaukumam rekrutēt Liepājas NA nodaļā valsts  SIA "Liepājas simfoniskais orķestris" direktoru Uldi Lipski. Spriežot  pēc intervijas "KV", Lipskis  pats negribot kāpt pa politiskajām karjeras kāpnēm, bet gribot atbalstīt sava politiskā spēka –  NA – Liepājas grupu ar biedra naudu un  nacionāli viediem padomiem. Jo plānot politisko karjeru un amatus neesot ne ētiski,  ne godīgi. (Varbūt tāpēc, ka Lipskim ar Puntuļa kunga vadīto KM ir darba attiecības – "maizes darbs”?)


Te gan jāpiemetina, ka politiski šķīstajam Lipska kungam tomēr jārēķinās, ka Rīgas NA "dižbiedru" pierunātam, viņam ar uzlocītām pletkrekla piedurknēm tomēr nāksies glābt  NA godu Liepājā.


Mūsuprāt, šis variants varētu būt politiski perspektīvs. Jācer, ka Ulda Lipska jaunatklātās nacionālās saknes ir dziļāk un pamatīgāk ieaugušas Liepājas dzintarkrasta dzintarotajās smiltīs, nekā iepriekšējo pašvaldību vēlēšanu deputātu  kandidātiem – komponistam Pavītolam, juristei Švānbergai un latviskuma pieskatītājam Liepājā Butānam.


Noliekot tukšo alus kausu uz galda, nolemjam, ka ar šo rakstiņu jābrīdina Jānis Vilnītis, Uldis Sesks, Gunārs Ansiņš un arī Atis Deksnis, ka nupat  pie politiskā apvāršņa mūsu pilsētā ir parādījusies svaiga, harizmātiski inteliģenta, kā arī fiziski stalta  politiska figūra – latvietis Uldis Lipskis.