Liepājā būtu jāčipē vairāk 5000–8000 suņu, "Rietumu radio" intervijā sacīja viens no Liepājas veterinārārstiem Dzintars Tīds. Izmaksas uz to par suni varētu būt ap 35 eiro.

"Process ir ievilcies jau apmēram četrus gadus, bet tagad tas būtu jāpabeidz. No 1.janvāra visiem suņiem būtu jābūt reģistrētiem un čipētiem," teica Tīds.

Tīds skaidroja, ka suņu čipēšana Liepājā var izmaksāt līdz 30–35 eiro, ja suns ilgāku laiku nav vests pie veterinārārsta. Pats čips maksā ap pieciem eiro, reģistrācija – ap 12 eiro, bet sadārdzinājums varot būt uz tā rēķina, ka suns ilgāku laiku nav vakcinēts.

Trešdien, 9.novembrī, Rucavas novadā norisināsies suņu bezmaksas čipēšana un reģistrēšana.

Pulksten 10 reģistrēšana notiks pie Rucavas brīvdabas estrādes, pulksten 11.30 – "Birztalās" pie Ķāķišķes ģimeņu centra, pulksten 13.30 – pie Dunikas pagasta pārvaldes, bet pulksten 15 – Dunikas pagastā pie mājām "Akmentiņi".

Līdzi nepieciešams ņemt saimnieka personu apliecinošu dokumentu, suni un suņa dokumentus – vakcinācijas apliecību vai pasi –, ja tādi ir.

"4finance" fonda "Labie darbi" komunikācijas konsultante Olga Ribkina informēja, ka organizācija sadarbībā ar nodibinājumu "Dzīvniekupolicija.lv" no 1. līdz 14.novembrim rīko sociālo kampaņu. Tās laikā dzīvnieku saimnieki tiek informēti par suņu apzīmēšanas priekšrocībām, ieguvumiem, kā arī pašu procedūru un ar to saistītajām izmaksām. Bezmaksas reģistrācija un čipēšana risināsies četros Latvijas novados – bez Rucavas arī Tērvetē, Aglonā un Naukšēnos.