Vairāk nekā desmit Zirņu ielas iedzīvotāju biedrības biedru parakstījuši vēstuli Komunālajai pārvaldei, lūdzot klusināt luksoforu skaņu signālu un novērst nakts „diskotēku”.

Zirņu ielas iedzīvotājus neapmierina luksoforu „terors”, portālu informēja viens no vēstules parakstītājiem. Proti, luksofori, kas Zirņu ielā izvietoti biežāk, nekā citās ielās Liepājā, aprīkoti skaņu signālu, kas domāts vājredzīgajiem. Taču tas ir ļoti skaļš, un tāpēc īpaši traucējošs nakts laikā (starp citu, pilsētas administratīvās kārtības noteikumi ierobežo trokšņošanu laikā no pulksten 23 līdz 7).

Tāpat Zirņu ielas iemītnieki nav mierā ar to, ka luksofori visu nakti darbojas nevis dzeltenās gaismas režīmā, kā tas ir citās ielās pilsētā, bet, mainoties visām trim krāsām.

„Līdz ar to lielās fūres, kas naktī brauc uz ostu, bremzē un stāv pie luksofora, bet pēc tam ar lielu troksni atsāk kustību. Nerunāsim nemaz par izplūdes gāzēm, kas nāk iekšā pa logu, jo mājas būtībā atrodas šosejas malā,” pastāstīja vēstules autori.

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam apstiprināja, ka šāda vēstule saņemta un „likumā noteiktajā kārtībā Zirņu ielas biedrībai tiks atbildēts”.

Pēc Štāla teiktā, nebūšot tik viegli pārregulēt luksoforus, ja tas vispār esot iespējams. Par to vēl speciālistiem būšot jādiskutē.

Liepājnieki jau agrāk ir sūdzējušies, ka luksofori izvietoti tur, kur pēc tiem nav nekādas vajadzības, savukārt citur, kur tie būtu nepieciešami, luksoforu nav. Tāpat bija jautājumi, vai uz mazajām ieliņām, no kurām var izbraukt uz Zirņu ielu, nevarēja ierīkot, piemēram, sensora luksoforus, kas ļautu izvairīties no situācijām, kad bez iemesla jāstāv pie sarkanā signāla.

Iepriekš jau rakstījām, ka Zirņu ielas iemītnieki nav mierā arī ar būvnieku darbu, jo, realizējot vienu no pērnā gada vērienīgākajiem projektiem – Zirņu un Ganību ielas rekonstrukciju –, bija pieļauts daudz aplamību un paviršību, daļu no kurām projekta īstenotāji izlaboja, bet daļa tā arī palikusi.