Sestdien, 1.aprīlī, no pulksten 11 līdz 14 Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) darbības vietā Zirgu salā 2 notiks āra vides aktivitātes “Putnu dienas 2023” ietvaros, informē centra vides eksperte Sniedze Više.

Dabas mājas atrašanās vieta Zirgu salā, Liepājas ezera tuvumā, paver iespēju ikvienam putnu pētniekam sastapt dažādus putnus, it īpaši - ūdensputnus. Putnu dienā, 1.aprīlī, ikviens interesents, jo īpaši ģimenes ar bērniem, ir aicināts doties uz Zirgu salu un iegriezties arī Dabas mājā, kur varēs gan apskatīt dažādas ar putniem saistītas instalācijas, gan skatīties īsfilmu par ūdensputniem, gan dzirdēt un mēģināt atpazīt dažādas putnu balsis, gan veikt dažādus ar putniem saistītus uzdevumus. Savukārt, ja vēlas putnus sastapt dabā, tad aicināti doties ārā un kopā ar putnu pazinēju vērot putnus Liepājas ezerā pie Dabas mājas. Lai vērošana būtu patīkama, aicinām atbilstoši saģērbties, jo Zirgu salā Liepājas vējš pūš jo īpaši stipri.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā sniedzot ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē - palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens ir aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē dabasdati.lv.

Iepriekšēja pieteikšanās dalībai nav nepieciešama. Vairāk informācijas par Putnu dienu šeit: saite.lv/iYM.