"Estrādē "Pūt, vējiņi!" varētu notikt pasākumi, bet tur staigā vienīgi kaķi un suņi," vēl 2005. gadā "Kurzemes Vārda" diskusijā saka basketbola treneris Mariss Bernāts.


 "Vissliktākais ir palikt pusceļā, un šī ir iespēja atgriezt "Pūt, vējiņi!" apritē,"


trešdienas, 19. februāra, vakarā kultūras namā "Wiktorija" diskusijā par koncertdārza "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas projektu un "Livland Group" izstrādāto būvprojektu, paziņoja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, piebilstot, ka Būvniecības Valsts kontroles birojs atzini: esošā būve ir bīstama un nav ekspluatējama.


Jānis Vilnītis sarunā ar mūzīķi Valdi Skujiņu un domes izpilddirektoru Didzi Jēriņu. Egona Zīverta ("Kurzemes Vārds") foto.


"Liepājnieki ir devuši savu mandātu "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijai jau 2007. – 2013. gadā, un tā aktualitāte nav zudusi arī 2014. – 2020. gada plānošanas periodā, šī projekta ideja ir fiksēta spēkā esošajā pilsētas attīstības programmas Investīciju plānā, un šis ir brīdis, kad varam izdarīt vairāk, nekā nedarot neko," savu viedokli pauda domes Attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols.


Piesaistot kaut vai simts arhitektus, ja viņi nesacenšas savā starpā, labu rezultātu (arhitektūru) iegūt nevar, uzsvēra arhitektūras eksperte Indra Ķempe, norādot, ka "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas projekts tapis nevis konkursa rezultātā, bet, atbilstoši pašvaldības rīcībā esošajai naudas summai, piemeklējot izpildītāju.


"Tā pati māja, tikai ar augstāk paceltu jumtu, lielāku skatuvi un citā materiālā," Indra Ķempe novērtēja "Livland Group" veikumu.


"Paldies visiem grupas dalībniekiem, kuri izbrīvēja laiku, lai piedalītos diskusijā par "Pūt, vējiņiem!". Un žēl, ka tik daudzi šeit diskutējošie cilvēki neatrada laiku, lai tiktos klātienē.

Man personīgi vēl šorīt bija daudzas pārdomas par šo Liepājas simbolu, tā likteni. Diskusijās tapa skaidrs, ka "Pūt, vējiņi!" kā kultūrvieta cilvēkiem ir vajadzīgi, un ka šis diskutablais būvprojekts tiks realizēts.


Jaunās vizualizācijas pārliecību, ka šis būs objekts, ar kuru es, kā liepājnieks, varētu lepoties, neradīja.


No vizualizācijām radās iespaids, ka neviens pasākumu tehniskā nodrošinājuma konsultants šim projektam nav bijis piesaistīts. Tikai telpas akustiķis. Labi, ka ir tehniskās lietas, kuras vēl ir saglābjamas, lai gan uzskatu, ka normāli būtu, ja šādas lietas nebūtu jāglābj, lai tās jau būtu sākumā kvalitatīvi iestrādātas projektā.

Dīvaini šķita tas, ka uz 1200 skatīju vietām paredzētas vien dažas stacionāras tualetes, pārējās paredzēts pievest klāt – pārvietojamās. Tiek sakārtota vide, un tajā noliktas smakojošas neglītas plastmasas tualetes. Pēc likuma, uz 1200 cilvēkiem jābūt 24 sanitārām vietām (1 uz 50 cilvēkiem)," šādu secinājumu izdarījis gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, kurš vietnē Facebook izveidoju diskusiju grupu "Liepājas pilsētvide", rosinot apspriest "Pūt, vējiņi!" rekonstrukcijas projektu.


Diskusijas rosinātājs gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis (no kreisās) un arhitektūras eksperte Indra Ķempe. Egona Zīverta ("Kurzemes Vārds") foto.


Ko vēl pie iepriekš citētā piebilst? Vien to, ka diskusija notika ar domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša un viņa vietnieka Ata Dekšņa atbalstu – gan morālu, gan finansiālu. Ka tā bija auglīga – sarunas visos stūros turpinājās vēl labu laiku pēc diskusijas beigām. Ka tā ir laba iespēja pašvaldības politiķiem un ierēdņiem uzklausīt liepājnieku viedokļus, bet liepājniekiem – saņemt atbildes no amatpersonām, nevis bezpersonīgi un neklātienē, bet skatoties cits citam acīs. Un, ka jācer – šī nebija pēdējā reize diskusiju klubā "Punkts uz L".


Bet, atgriežoties pie "Pūt vējiņi!" rekonstrukcijas, situācija ir tāda, ka


šobrīd pašvaldības rīcībā ir "mājas" būvprojekts un ir noslēdzies konkurss par potenciālo būvnieku


(tiek vērtēti iepirkuma rezultāti). Atsevišķi iepirkumi būs dizainam jeb, mēra vārdiem runājot, "dvēselei un skaistumam", krēslu iegādei, tehniskajām iekārtām, bet teritorijas labiekārtojums plānots otrajā kārtā.


Visa nepieciešamā nauda projekta realizācijai pilnībā vēl nav atrasta.