Par 170 tūkstošiem eiro pārdošanā izlikts nekustamais īpašums Liepājas vēsturiskajā centrā Friča Brīvzemneika ielā 22 un tam piegulošā zeme Jūras ielā 21.

Kā teikts portālā ss.lv, īpašums sastāv no mūra ēkas ar kopējo platību 544 kvadrātmetri un koka ēkas (232 kvadrātmetri). Zemes kopējā platība ir 1170 kvadrātmetri. Ir arī apstiprināts projekts biroja ēkas ar tirdzniecības telpām būvniecību Jūras ielā 21 (tukšajā zemesgabalā Jūras ielā blakus mūra ēkai).

Lai gan pēdējos gadus tā ir tukša, sarkanajai mūra ēkai bijusi visai raiba vēsture. Kā zināja pastāstīt vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš, tagadējais nams celts ap 19.–20. gadsimtu miju, nojaucot tur gandrīz divus gadsimtus esošo pilsētas Rātes vecākā Gotharda Vilhelma Mertena un viņa mantinieku dzīvojamo māju. Jaunais īpašnieks M. Hermers ar ģimeni šajā manā dzīvoja pats, bet apakšstāvā ierīkoja lielu dzelzs preču un ormaņu piederumu tirgotavu.

Trīsdesmitajos gados nākamā īpašniece M. Gurova tirgotavas vietā iekārtoja ēdienu namu ar II šķiras restorāciju. Pēc kara, četrdesmito gadu beigās un piecdesmitajos gados šajā vietā atradās Liepājas tirdzniecības tresta ēdnīca ar bufeti. Šeit darba dienu rītos varēja nopirkt salaveno "Staļina komplektu" – simt gramus degvīna ar obligātu uzkodu, plānas sviesta kārtas "Staļina kūkas" riku ar divām ķilavām.

Ap 1970. gadu mājā bija mākslinieka Pētera Lieģa darbnīca, visai populāra vieta padomju "brīvdomātāju" satikšanas, sarunu un nevainīgas žūpības osta.

Pēc 1940.gada Liepājas namīpašumu nacionalizācijas sarakstiem kā mājas pēdējā īpašniece norādīta Minna Zilberte. Īpašums denacionalizēts 1992.gada 24.septembrī par labu Nirnbergā, Vācijā dzīvojošajam Jānim Zilbertam, kas to pārdevis SIA "Velvers".

Māja dažkārt saukta arī par "Hābera foto". Tas ir Pētera Lieģa darbnīcas asprātīgs salīdzinājums ar vācu kaujas gāzu un sprāgstvielu "tēvu", ar Nobela prēmiju  apbalvoto (1918) profesoru Frici Vilhelmu Hāberu (1868.–1934.).