Nupat noslēdzies pašvaldības izsludinātais iepirkums par muzeja galvenās ēkas dienvidrietumu fasādes daļas, balkona un telpas zem balkona atjaunošanu.


Komisija līguma slēgšanas tiesības piešķīrusi SIA "JAR Celtnieks un CO" (otrs pretendents – SIA "Odeta AG" – savu dalību atsaucis), kopējā līgumcena – 21 603,56 eiro, neskaitot PVN.


Remontu iecerēts paveikt īsā laikā – darbu izpildēs termiņš ir trīsdesmit dienas.


SIA "JAR Celtnieks un CO" 2016. gadā jau uzvarēja iepirkumā par Liepājas muzeja teritorijas mūra žoga atjaunošanu Kūrmājas prospektā 16. Līguma summa bija 18 267,15 eiro bez PVN.
Liepājas muzeja fasāde remontēta vairākkārt.


2012. gadā SIA "Vega 1" īstenoja Liepājas muzeja ēku kompleksu renovāciju, kas notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projekta "Liepājas pilsētas kultūras iestāžu rekonstrukcija un energoefektivitātes paaugstināšana" ietvaros.


Jau 2015. gadā izrādījās, ka renovācija nav paveikta pienācīgi, atklājās defekti. Komunālā pārvalde toreiz sagatavoja aktu par bojājumiem un nepieciešamajiem remontdarbiem. Pēc tam soli pa solim gan būvnieks, gan pašvaldība laboja atklātos defektus.2012. gadā finansējuma ierobežotības dēļ netika atrisināts jautājums par ēkas zelmiņu, vēsturiskās vitrāžas, mūra žoga un vestibila kāpņu atjaunošanu.

Taču laika gaitā arī gandrīz visi šie darbi tika paveikti. Kā portālam irliepaja.lv sacīja muzeja direktore Dace Kārkla, līdz šim atjaunoti vēsturiskie zelmiņi, vitrāža, mūra žogs, bet savu kārtu vēl gaida vestibila koka kāpnes.