Kas notiks ar vecajiem tramvaja vagoniem pēc tam, kad vietu uz sliedēm ieņems jaunie? "Liepājas tramvaja" pārstāvis Andrejs Rjabcevs portālam irliepajalv pastāstīja, ka šobrīd, vairāk gan izpētes nolūkā, uzņēmums plāno izsolē pārdot divus vecos tramvaja sastāvus.


"Visus uzreiz pārdot nevaram – kamēr vēl vecie tramvaji nav beiguši kursēt, tiem ir nepieciešamas rezerves daļas," atzina Rjabcevs.


Interese par vecajiem vagoniem esot, piemēram, par to iegādi interesējušies ukraiņi.


"Ir arī cita veida interese no vietējiem tūrisma un viesmīlības nišas uzņēmējiem, kuri gribētu tramvaju izmantot nevis kā transportlīdzekli, bet, piemēram, ierīkot tajā kafejnīcu."


Jaunie tramvaji uz Liepāju ceļo pēc iepriekš apstiprinātā grafika apmēram reizi mēnesī. Šās nedēļas sākumā no Horvātijas Liepājā ieradās jau piektais jaunais tramvajs, nākamais gaidāms maija otrajā pusē, pastāstīja Rjabcevs.


Līdz ar sestā tramvaja ierašanos Liepājā būs izpildīti pirmā līguma nosacījumi par sešu vagonu izgatavošanu. Tāds pat līgums noslēgts par nākamo sešu vagonu izgatavošanu, un pēdējo no tiem "Liepājas tramvajs" cer saņemt līdz nākamā gada augustam.