Kopš jūlija, kad lietotājiem kļuva pieejams bezmaksas mobilais ceļvedis "Letonika ceļo", vairāk nekā 1500 aplikācijas lietotāju par populārāko atzinuši maršrutu "Vasara Liepājā".

Liepājas maršrutam seko "Dziedinošie Ķemeri", bet trešajā vietā ierindojas ceļojuma maršruts "Senā Rīga". Kā portālu informēja SIA "Tilde" Mārketinga un pārdošanas grupas vadītāja Linda Saulīte, "Vasara Liepājā" ir maršruts ikvienam, kurš vēlas meklēt piedzīvojumus gan populārās, gan mazāk zināmās apskates vietās Liepājā. 57 km garajā maršrutā iespējams iepazīt kultūras pērles un aktīvās atpūtas iespējas no 16 dažādām vietām, ieskaitot, Ziemeļu molu, Mūziķu Slavas aleju, Pētertirgus gardumus, Jauniešu māju Kungu ielas radošajā kvartālā, braucienu ar elektrovelosipēdu un e–gidu, kā arī putnu vērošanu Liepājas ezerā.

Mobilās lietotnes "Letonika Ceļo" satura avots ir digitālais zinību resurss Letonika.lv, kura Latvijas kultūrvēstures attēlu, audio un video kolekcija pārsniedz 10 000 vienību. "Android" un "iOS" viedierīču lietotājiem šī lietotne vietnēs "GooglePlay" un "AppStore" ir pieejama bez maksas.

Par vērtīgākajām mobilā gida "Letonika Ceļo" iespējām Latvijas apceļošanas entuziasti atzinuši sev tuvāko apskates vietu meklēšanu, izpētot visus piedāvātos maršrutus (47% lietotāju). 20% aplikācijas lietotāji veidojuši paši savus maršrutus, izvēloties no vairāk nekā 2000 piedāvātajām apskates vietām visā Latvijā.

Latvijas apceļotājiem noderīgi šķituši arī 60 gatavie maršruti ar Latvijas neparastākajām vietām. Iecienītākie maršruti Rīgā ir Senā Rīga" un "Pārdaugavas burvība", bet par populārākajiem galamērķiem ceļotāji šovasar izvēlējušies veldzēšanos Baltijas jūras tuvumā, apceļojot tūrisma pērles maršrutos "Vasara Liepājā" un "Dziedinošie Ķemeri".

Atklājies, ka 63% visu līdzšinējo "Letonika Ceļo" lietotāju ir gana zinoši Latvijas apceļošanā un aplikāciju izmantojuši lai uzzinātu vairāk informācijas par konkrētām, pašu izvēlētām apskates vietām Latvijā.

Vairāk par "Letonika Ceļo" meklējiet www.letonika.lv/celo, kā arī Letonika.lv Facebook un Twitter profilos.