Pašvaldība izsludinājusi iepirkumu “Par tiesībām veikt klaiņojošo dzīvnieku izolāciju un aprūpi Liepājā”.

Pakalpojuma sniegšanas laiks – no 2013.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 30.jūnijam.

Pašvaldība paredzējusi šajā laikā apmaksāt 80 suņu (14 dienas) un 390 kaķu uzturēšanu (2 dienas), 10 dzīvnieku iemidzināšanu šaujot un citus pakalpojumus.

Pakalpojumu sniedzējam izvirzīta prasība nepieciešamības gadījumā dzīvnieku izķeršanu vai līķu savākšanu nodrošināt arī brīvdienās un svētku dienās, kā arī darba dienās laikā no pulksten 17.00 līdz 8.00, nodrošinot darbinieku ierašanos notikuma vietā ne vēlāk kā divu stundu laikā.

Tāpat norādīts, ka bezsaimnieka kaķi ķerami tikai un vienīgi īstenojot principu „noķer-sterilizē-atlaiž”. Noķertie bezsaimnieka kaķi jānogādā tuvākajā veterinārajā klīnikā, ar kuru pašvaldībai ir noslēgts līgums par veterinārmedicīnisko pakalpojumu sniegšanu, kurā veterinārārsts veic dzīvnieka izmeklēšanu un pieņem lēmumu par kaķu sterilizāciju/kastrāciju vai eitanāziju. Dzīvnieka sterilizāciju/kastrāciju vai eitanāziju veic uz vietas klīnikā.

Pieteikšanās termiņš ir 30.novembris.

Līdz šim klaiņojošo dzīvnieku izolācija un aprūpe Liepājā uzticēta SIA “EKO Kurzeme”, kas to tālāk deleģēja Liepājas Kinoloģiskās biedrības Dzīvnieku aizsardzības grupai, ko vada Anžela Dolmatova.