Svētku nedēļā no 11. līdz 18.novembrim ar īpašu izgaismojumu tiks atdzīvināti pilsētas laukumi, ļaujot baudīt pilsētas skaistumu un radot patriotisku noskaņu. Šogad, ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, izpaliks Lāčplēšu dienas lāpu gājiens, svinīgi pasākumi un koncerti pilsētas laukumos, informē Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Atzīmējot Latvijas valsts svētkus, nedēļas garumā no 11. līdz 18.novembrim Rožu laukums, Jāņa Čakstes laukums un Lāčplēša dārzs Karostā būs uzposti ar īpašiem izgaismojumiem. 11.novembrī no pulksten 16 līdz 19 par godu Lāčplēša dienai tiks radīts svētku noformējums arī Ziemeļu kapos, kur iecerēts tradicionālais piemiņas brīdis.

No 11. līdz 15.novembrim izgaismojums pilsētas laukumos darbosies no pulksten 16 līdz 20, bet no 16. līdz 18.novembrim tas būs apskatāms no pulksten 16 līdz 23.
Sadarbībā ar Liepājas muzeja vēsturnieci Innu Gīli tiek izstrādāts vēsturisko notikumu apskats digitālā formātā. Ar tā palīdzību liepājnieki varēs ieskatīties Latvijas dzimšanas un valsts dibināšanas laikā. Svētku dienās vēsturisko notikumu apskati būs pieejami Kultūras pārvaldes Facebook kontā.

Radīts arī pasākumu piedāvājums tiem, kuri labprātāk novembra rudenīgās dienas un valsts svētkus vēlas sajust, paliekot mājās. 17.novembrī pulksten 19 koncertzālē "Lielais Dzintars" norisināsies valsts svētku koncerts "Latvijai 103". Koncerta video ierakstu plānots pārraidīt ceturtdien, 18.novembrī pulksten 18. Tas būs skatāms Latvijas Reģionālās televīzijas kanālā ReTV, koncertzāles mājas lapā www.lielaisdzintars.lv, kā arī "Lielā dzintara" Youtube un Facebook kanālos.

Sagaidot valsts svētkus, no 18.novembra Liepājas muzejā būs skatāma vērienīga, flāmiskā ekspresionisma pārstāvja un par kosmopolītu dēvētā Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa darbu izstāde, kas veidota sadarbībā ar mākslas centru "Zuzeum". Lai sniegtu ieskatu izstādes tapšanas procesā un ieintriģētu ikvienu izstādes apmeklējumam klātienē, Liepājas muzeja sociālajos kontos valsts svētku laikā brīvpieejā tiks publicēts arī video ar izstādes veidošanas gaitu un uzstādi. Izstādē "Jānis Ferdinands Tīdemanis. Darbi no Zuzānu kolekcijas" muzeja lielajā zālē un otrā stāva vestibilā būs apskatāmi vairāk nekā sešdesmit zināmi, gan līdz šim neredzēti mākslinieka darbi no dažādiem daiļrades periodiem. Ekspozīciju papildinās fotogrāfijas un dokumentālas liecības, kā arī kuratores, Jāņa Tīdemaņa daiļrades pētnieces Ingūnas Ģēģeres apraksti un teksti. Izstādes ekspozīcijas iekārtojumu veido mākslinieks un scenogrāfs Kristians Brekte.

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, turpinot virtuālo tikšanos sēriju "Dzejas stafete", kurā iespējams iepazīst Liepājas jaunos dzejniekus un radošās personības, aicina uz tikšanos ar Aleksi Gūtmani, tekstu autoru, mūzikas producentu, repa izpildītāju un ekstrēmo sporta veidu treneri jauniešiem. Tikšanās notiks šodien, 10.novembrī pulksten. 15 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas virtuālajā telpā tiešsaistes platformā zoom, kā arī bibliotēkas Facebook kontā..  

Pēc 15.novembra aicinām klātienē apskatīt pieejamās izstādes. Liepājas Latviešu biedrības namā skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas "Kursa" izstāde "Dzīve celiņos". Apskatei būs pieejama Arņa Preisa keramikas un Mareka Gurecka gleznu izstāde mākslas salonā "Ludviķis". Bibliotēkā "Libris" iecerēts atklāt mākslinieces Andras Pelnas izstādi "Dažādības". Galerjā "Romas dārzs" pieejama mākslinieces Annas Heinrihsones personālizstāde. Visu svētku nedēļu interesentiem pieejama arī tiešsaistes Open Lab izstāde "Necilvēki un citi".

Svētku brīvdienās aicinām doties arī izzinošās pastaigās pa Liepāju, izstaigājot pilsētas nošu maršrutus un apskatot skaistos ēku gleznojumus, jūgendstila celtnes.