Otrdienas vakarā zemesgabalā Kuģinieku ielā 6 rosījās traktors, kurš teritorijas malā, Graudu ielas pusē, izveidoja divarpus metrus augstu zemes sienu.

Neapbūvētais zemesgabals Kuģinieku ielā 6 jau vairāk nekā desmit gadus stāv tukšs, un to vietām klāj asfalts, betona plāksnes un nezāles. Gar tā malu visus šos gadus stiepjas iemīta taka, kur dienā staigā diezgan daudz cilvēku, jo takas galā, Graudu ielā 11/13, atrodas liela trīsstāvu dzīvojamā ēka. Kad vasarā Kuģinieku un apkārtējās ielās tika veikts ielu apgaismes modernizācijas projekts, takas gals jau tika aizbērts. Taču no iemītā celiņa staigātājus tik viegli neaizdzīsi, un metru augstais uzkalniņš nevienam nebija šķērslis.

 Kādu, kuram, acīmredzot, nav vēlmes vai naudas, lai uzceltu normālu žogu, šī situācija neapmierināja, un uzkalniņš tika pārsvērsts par pamatīgu valni, ievērojami augstāku par apkērtējiem žogiem. Taču arī tas, protams, ļaudis apstādināt nespēj, un vakar to šķērsoja cilvēki. Lai arī bija grūtāk nekā pirms tam, reti kurš griezās atpakaļ.

Portāla skatījumā šis ir visai savdabīgs problēmas risinājums pilsētā, kur parasti teritorijas iežogošanai izmanto žogus. To augstumu un "caurspīdīgumu" strikti uzrauga Būvvalde. Tajā pašā laikā šis visai oriģināls risinājums, jo zemes kaudžu augstumu jau neviens nereglamentē. Arī rakšanas atļauja Būvvaldē nav jāprasa, jo dziļumā jau nekas netiek rakts – domes mājas lapā pēc tādas adreses atļauju, protams, neatrast.

Tomēr – vai tas ir normāli, ka pilsētas centrā atrodas 2,5 metrus augst zemes valnis? Tas var kalpot par visai nelāgu precedentu un sliktu piemēru citiem.