Biedrība "Radi Vidi Pats" Kopienas dārzā, Kuģinieku ielā 6, sestdien, 9.oktobrī, no pulksten 11 līdz 16 aicina apmeklēt pasākumu - diskusiju "TESLA LAB REPAIR CAFE – Mantu apmaiņa un labošana".

Pasākumā tiks prezentēta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Kasalgrandes pašvaldības (Itālija)  realizētā pilotprojekta "Aprites ekonomikas pieeja atkārtotas izmantošanas laboratorijas testēšanai – TESLA LAB" ideja - pārbaudīt jaunas pieejas aprites ekonomikas principu piemērošanai Latvijas atkritumu apsaimniekošanas praksē, ieviešot 3R (Reuse – atkārtota izmantošana, Reduce – samazināšana, Recycle – pārstrāde) principus.

Viena no pieejām varētu būt mantu labošanas un apmaiņas centri, kas vairākās Eiropas  valstīs jau veiksmīgi darbojas, dodot pienesumu ne tikai vides aizsardzības jomā, jo samazina noglabājamo atkritumu daudzumu un veicina lietu izmantošanas ilgtspējību, bet arī sniedz zināmu atbalstu sabiedrībai, ļaujot bez maksas vai par nelielu samaksu izmantot noderīgas lietas – sporta inventāru, mēbeles, traukus, virtuves piederumus, darba rīkus un citas lietas, kas gatavas mainīt savu īpašnieku.

Lai iepazīstinātu liepājniekus ar labošanas un apmaiņas centra ideju un darbību, SIA "Liepājas RAS" prezentēs jaunizveidoto mantu maiņas centru Grobiņas atkritumu poligonā "Ķīvītes", darbosies improvizēta labošanas kafejnīca, kur varēs saņemt konsultāciju pie sava amata lietpratējiem un (pār)maiņas punkts, kur būs iespēja paņemt un atnest lietas, kas pašam vairs nav vajadzīgas, bet joprojām ir ļoti labā stāvoklī.

Darbnīcu laikā cienās ar kafiju un smalkmaizītēm. Pasākuma ietvaros notiks diskusija par šāda centra nepieciešamību Liepājā. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no RTU, LASA, SIA  "Liepājas RAS", Liepājas pašvaldības, (pār)maiņas punkta un biedrības "Free Riga". Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, pasākuma laikā katram būs iespēja izteikt savu viedokli, aizpildot aptaujas anketas. Tās var aizpildīt arī pirms pasākuma google veidlapā https://forms.gle/YtxCBFpNR6jjVgFb6.

Pasākums tiek finansēts no ES "Interreg Europe" programmas pilota projekta "TESLA LAB", kas tiek  īstenots OptiWaMag projekta, Nr. PGI06085, ietvaros.

Katram apmeklētājam pie ieejas jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu un sadarbspējīgu "Covid-19" sertifikātu, kas apliecina personas vakcināciju vai infekcijas pārslimošanu, vai analīžu veikšanu.

Projekta oficiālā mājas lapa: www.interregeurope.eu/optiwamag. Papildu informācija: www.buni.rtu.lv/interreg-eu-optiwamag