Sestdien, 22.oktobrī, no pulksten 13 Liepājas kopienas dārzā notiks ukraiņu un liepājnieku draudzību stiprinošs pasākums "Gaismu dodot", kura laikā notiks gan sadziedāšanās, gan kopīga boršča baudīšana, gan tradicionālās latviešu spēles un aktivitātes bērniem.

Pasākumā notiks sadziedāšanās ar folkloras kopu "Atštaukas", kas iepazīstinās ar latviešu tautasdziesmām un aicinās gan dziedāt līdzi, gan dejot. Savukārt bērnu un jauniešu folkloras kopa "Ķocis" priecēs dalībniekus ar muzicēšanu, iešanu rotaļās un stāstniecību. Klātesoši ar savu iesaisti būs arī "Radi Vidi Pats" brīvprātīgie, kas parūpēsies par saliedēšanās aktivitātēm un darbošanos bērniem – būs iespēja gatavot gleznas un sapņu ķērājus, kā arī krāsot mākslinieces Agneses Rudzītes īpaši veidotās krāsojamās lapas ukraiņu bērniem.

Pasākuma laikā notiks ziedojumu vākšana. Visi saziedotie līdzekļi tiks nodoti biedrībai "Tabitas sirds", kas tālāk sniegs nepieciešamo atbalstu ukraiņiem. "Tabitas sirds" martā atvēra atbalsta punktu ukraiņu ģimenēm un aktīvi līdzdarbojās ukraiņu atbalstīšanā.

Pasākums notiks projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros. Projektu "Radi Liepāju Pats" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Pasākums var tikt fotografēts un filmēts. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Radi Vidi Pats un Aktīvo iedzīvotāju fonda komunikācijā.