Kāda liepājniece portālam irliepaja.lv pauda savu sašutusi par netīrajām Liepājas ietvēm.


"Ceļā no mājas līdz darbam pilsētas centrā esmu uz vienas rokas pirkstiem saskaitījusi nelielus posmus, kur ietve ir notīrīta. Un tā kopš brīža, kad sasniga sniegs, ne tikai šodien, kad sekojošā sala un atkušņa dēļ vairs gandrīz nav iespējams pārvietoties pa pilsētu. Spriežot pēc slimnīcas sniegtās informācijas, sekas ir diezgan šausmīgas."

Portāls painteresējās, vai pašvaldības policijas darbiniekiem šajās dienās ir bijušas darba pilnas rokas, rakstot protokolus par saistošo noteikumu nepildīšanu? Vai arī tā tam ir jābūt, un katram ir brīv darīt, kā vēlas?

Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāna sniedza šādu atbildi:


"Šajā laikā Policijas darbiniekiem patiesi ir daudz darba, jo ne tikai kontrolējam ietvju tīrību, bet arī sniedzam sabiedrībai palīdzību, lai risinātu radušās situācijas, ar ko saskārušies šajā laikā, sevišķi šodien (otrdien – irliepaja.lv), kad bija novērojama atkala un laikā, kad bija putenis.

Pēdējo dienu laikā, par ietvju nekopšanu ir uzsākti vairāk nekā 60 procesi, kuri tiek izskatīti.

Nē, darīt kā vēlas nevar – policijas darbinieki reaģē uz sabiedrības sniegto informāciju, fiksē un izvērtē. Bet ir jāsaka, ka pēdējā laikā tika novēroti dažādi laika apstākļi – putenis, stiprs vējš un tagad atkala, kas jebkuram sagādā sava veida neērtības. Mēs cenšamies visu kontrolēt, bet tajā pašā laikā saglabāt cilvēcību un izvērtēt situāciju.

Vēl gribu minēt, ka Pašvaldības policija lielā mērā veic preventīvo darbu ar iedzīvotājiem, par kuriem esam saņēmuši informāciju par netīrītām piegulošajām teritorijām. Cita situācija ir ar tiem, par kuriem izsaukumus saņemam vairākas reizes.

Meteorologi jau laikus informēja gan par puteņa, gan atkalas iespējamību, līdz ar to, cilvēki jau laikus varēja izvērtēt gan nepieciešamību iet ārpus mājas bez akūtas vajadzības, kā arī piedomāt par drošiem apaviem".