Jūras mēslu "nocietinājumi" pludmalē pie Dienvidu mola aug augstumā un platumā, bet Komunālā pārvalde uzskata, ka viss ir kārtībā un tā tam ir jābūt.

Starp plato jūraszāļu joslu ūdensmalā un sakaltušo jūras zāļu kalniem kāpu priekšā pilsētas pludmalē pie Dienvidu mola palikusi pavisam šaura brīva taka. Vai tiešām Komunālā pārvalde atļaus turpināt kraut jūras mēslus kaudzēs tur, kur tas tika darīts visu vasaru? Un vai mēslus nav paredzēts izvest no pludmales? Diemžēl jūras zāļu segu papildina arī sadzīves atkritumi.

"Jūras zāles no pludmales joslas un Dienvidu mola apkaimes nav plānots vākt un izvest. Pludmales sezona ir beigusies 15. septembrī.

Jūras zāles pludmalē izskalo regulāri. Tikpat regulāri viļņi un straumes tās daļēji vai arī pilnībā ieskalo atpakaļ jūrā. Sevišķi izteikts šis mainīgais un nejaušais dabas process ir rudens sezonā.

Atgādinām, ka ikviens interesents Komunālajā pārvaldē, ja ir vēlēšanās, var saņemt atļauju iebraukšanai pludmalē, lai bez maksas neierobežotā daudzumā vāktu organisko mēslojumu saviem dārziņiem vai augsnes uzlabošanai zaļajās teritorijās.

Šobrīd, pēc vasaras sezonas beigām, trīs reizes nedēļā pludmali un kāpu zonu (no Vaiņodes ielas līdz Kūrmājas prospektam) joprojām tīra pagaidu algoto darbu strādnieki. Viņi pludmali apsekos arī oktobrī," tāda bija Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla atbilde.

Daži jautājumi tomēr paliek. Piemēram, cik tālu uz pludmales centra pusi šādas kaudzes varētu tikt krautas? Līdz piemineklim jūrā bojā gājušajiem? Vai līdz Glābšanas stacijai? Un vai mums tomēr ir civilizēta pludmale vai arī  veidojam tajā jaunu atkritumu apglabāšanas poligonu?