Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, pilsētas rotāšana Ziemassvētkiem un gadumijai ir uzsākta agrāk – jau novembra sākumā. Iemesls ir rotājumu daudzums un arī tas, ka šogad pirmā advente ir 28.novembrī, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Novembrī mēs atzīmējam Valsts svētkus un parasti tikai pēc tam sākam Ziemassvētku gaidīšanu. Tomēr, ņemot vērā dekorāciju apjoma pieaugumu, ko nav iespējams pilsētā izvietot nedēļas vai divu nedēļu laikā, un adventes sākuma datumu, kas šogad ir agrāk, 28.novembrī, pieņēmām lēmumu rotājumu uzstādīšanu sākt jau pirms Valsts svētkiem," skaidro pilsētas māksliniece Agita Ansule.

Tā kā pilsētas rotāšana sākās pirms Valsts svētkiem, darbu laikā tika respektētas valsts simbola – karoga – atrašanās vietas, un Ziemassvētku košums tieši tur netika izvietots vai uzstādīts.

Šobrīd rotājumu izvietošana izvērsta pa visu pilsētu un notiek aktīvi, lai visus darbus paspētu pirms Adventes vainaga pirmās sveces un lielās egles tradicionālās iedegšanas Rožu laukumā šajā svētdienā – 28.novembrī.

Šogad ar lielākām pārvērtībām pārsteigs galvenā pilsētas egle. Pamats paliek daudzu gadu laikā ierastā kuplās egles konstrukcija, taču tā, sola māksliniece, būs ieguvusi jaunu, vēl krāšņāku, bagātāku ietērpu un izgaismojumu.

Krāšņāka būs ne tikai lielā egle. Šajā gadā ir izgatavoti vēl 160 jauni rotājumi – tie papildinās iepriekšējos gados izmantoto rotājumu apjomu pilsētas ielās.

"Katru gadu mēģinām palutināt liepājniekus un viesus ar kaut ko jaunu, kādu pārsteigumu vai inovāciju. Šogad krasas pārvērtības un jauninājumus neplānojām, jo pēdējos gados ir sastrādāta nopietna bāze – mums ir vienota rotājumu koncepcija un stāsts, no kura vēl neesam gatavi šķirties. Tādēļ šī gada uzdevums –  papildināt un daļēji pārveidot esošo rotājumu krājumu, kas vasaras un rudens mēnešos arī paveikts," pastāsta Būvvaldes māksliniece Agita Ansule.

Bagātāka izskatīsies Tirgoņu iela – tā papildus būs dekorēta ar 100 sarkanām bumbiņām, skuju virtenēm un spuldzītēm.

Jauns gaismas lampiņu virteņu izvietojums šogad pirmo gadu rotās Kurzemes skvēru un arī pilsētas centra dievnamus.

Savukārt pilsētas mikrorajonos būs redzamas brīvi stāvošas gaismas rotājumu moduļu grupas, kas vajadzības gadījumā izmantojamas dažādās citās kombinācijās un pasākumos. Šāds risinājums aizstās iepriekšējos gados ierastās un izmantotās lukturu un eglīšu kompozīcijas, kas kalpojušas ilgu laiku un savu estētisko vērtību un tehnisko izturību daļēji zaudējušas.

Jūras ielas sadalošā josla šogad iegūs nedaudz vienkāršāku, taču ne mazāk skaistu svētku mirdzumu. Tur kā upe izvīsies eglīšu rinda ar spožu lampiņu virtenēm.

Tā kā pilsētas ir ieguvusi vēl vienu sakoptu un labiekārtotu ielu krustojuma apli, un šogad īpaša uzmanība tika veltīta izejām uz pludmali, tad pilsētas māksliniece Kūrmājas prospekta satiksmes aplī, kur vasarā ziedēja košumaugu stādījumi, rosinājusi uzstādīt lielu daudzumu gaismas bumbu, lai par šo vietu ikviens varētu priecāties, turp aizstaigājot Ziemassvētku un Gadumijas laikā.

Tāpat kā iepriekšējos gados bagāti dekorēta būs Lielā iela un augstskolas priekša. Taču košās, baltās un sarkanās eglīšu bumbas no pilsētas centrālās ielas šogad būs atripojušas vēl līdz Peldu ielai un izgaismos pašvaldības administratīvo ēku un tai blakus esošo satiksmes autobusu pieturvietu.

Visi šie jauninājumi saskaņosies ar jau saglabātajiem un atkal uzstādītajiem pagājušā gada rotājumiem – lampiņu virtenēm virs ielām, košajām bumbām un citiem eglīšu rotājumiem uz māju fasādēm, apgaismojuma balstiem un pat jumtiem, ar Rožu laukuma tiltiņu un bērnu iemīļoto Gaismas balonu pie Liepājas universitātes ēkas, lidmašīnu pie pilsētas dienvidu robežas.  Protams, ikvienu sajūsminās arī Liepājas lepnums – Ziemassvētku tramvajs, kas šogad cauri Liepājai ik dienas kursēs oriģināli košs un omulīgs.

Bez galvenās egles pilsētas centrā divas citas zaļā meža vēstneses sliesies Jaunliepājas Annas tirgū un Karostā, Ģenerāļā Baloža ielā. Abām eglēm būs vienots rotājums, kas saderīgs ar pilsētas kopējo tēlu un apkārt esošo apgaismojuma laternu dekorācijām.

"Manuprāt, šobrīd vairāk kā jebkad mums visiem ir vajadzīga Ziemassvētku gaisma, prieks, cerības un svētku sajūta. Vēlamies ar rotājumiem gada nogales tumsu iespējami ātrāk izkliedēt," uz izpratni par paveikto radošo darbu un rotājumu apskati aicina A. Ansule.

Uzziņai
Iepirkuma rezultātā par rotājumu uzstādīšanu, uzturēsanu un novākšanu, kā arī tramvaja rotāšanu šajos Ziemassvētkos gādā SIA "First service";

Ziemassvētku un gadumijas rotājumu  un tramvaja dekorēšanas nodrošināšana pēc iepirkuma rezultātiem izmaksās 140 414 eiro, neskaitot PVN. Summā ir ietverta materiālu iegāde, jaunu objektu izgatavošana, esošo objektu atjaunošana, izvietošana, uzraudzīšana un bojājumu labošana divu mēnešu garumā un demontāža.