26.aprīlī tradicionāli visā Latvijā norisināsies Lielā Talka, kurā arī šogad piedalīsies Liepājas Universitātes Studentu padome (LiepU SP), plānojot talkot pie Liepājas ezera.

Kā informē Liepājas Universitātes Studentu padomes aktīviste Baiba Elste, LiepU SP aicina pievienoties universitātes studentus, darbiniekus, pilsētas iedzīvotājus un jebkuru tīras vides entuziastu.

Šoreiz LiepU SP sakops daļu Liepājas ezerkrasta teritorijas – no Ezerlīču ielas līdz Airītes ielai. 26.aprīlī visi, kuri vēlas piedalīties, aicināti pulcēties pie LiepU galvenās ēkas, Lielā ielā 14, pulksten 9, lai kopā dotos uz talkošanas vietu. Maisus atkritumu vākšanai sagādās Lielās Talkas rīkotāji, bet par cimdiem parūpēsies Studentu padome.

Pasākuma ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielā Talka visā Latvijā notiek jau kopš 2008.gada, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. Projekta mērķis ir līdz 2018. gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē – dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Plašāka informācija par Lielo talku un talkošanas vietām citur Latvijā pieejama mājaslapā www.talkas.lv.