Šogad Karostas festivāls notiks jau 5.reizi. Tradicionāli galvenais festivāla notikums ir mākslinieku plenērs. Mākslinieki nedēļu vai ilgāk strādā dažādās Karostas vietās un rada paliekošus mākslas darbus, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Četru aizvadīto festivālu laikā radīti daudzi sienu gleznojumi Redanā, Ziemeļu fortos, Karostas cietumā un Karostas pilsētvidē. Notikušas vērienīgas izstādes un mākslinieku atvērtās darbnīcas Karostas ūdenstornī. Mākslinieki veido arī skulptūras, instalācijas, rada dziesmas un performances. Katru gadu Karostas festivālā tiek “atklāts” kāds jauns objekts. 2019.gadā tas bija Redans, kas tagad jau izveidots par iecienītu tūrisma objektu un pasākumu vietu. 2020.gadā Karostas ūdenstornis tika atvērts plašākai sabiedrībai un tur visu vasaru notika pirmās atvērtās mākslinieku darbnīcas. 2022.gadā līdz tam daudzu liepājnieku nezināmajā Arsenālā tika izveidota Ritvara Embrekta instalācija “Shelter”.

Karostas festivālā līdz šim piedalījušies mākslinieki no 12 valstīm. Pēdējos gados ārzemju mākslinieku ierašanās bija ierobežota, toties festivālā piedalījušās Latvijas mākslas izcilības – Ritums Ivanovs, Heinrihsonu ģimene, Andris Vītoliņš, Kristians Brekte un citi.

Šogad gaidām pieteikumus no māksliniekiem, kam ir drosmīgas idejas un kas vēlas ar savu devumu papildināt Karostas neparasto vidi. Šogad festivāla devīze ir “Mākslas ir tik daudz kā nekad”.

Festivāla programmā ir arī koncerti, seno spēkratu parāde, pasākumi bērniem, publiskas diskusijas un citas daudzveidīgas aktivitātes. Visi Karostas festivāla pasākumi ir bez maksas.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība un līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība.

Informācija par pieteikšanos: karostascietums.lv/karostas-festivals-2023/