AS "Swedbank" piešķīrusi 22 miljonus eiro atjaunojamās enerģijas uzņēmumam "Sunly" sešu saules paneļu parku būvniecībai, aģentūru LETA informēja "Sunly" pārstāvji.

Viens no parkiem atradīsies Liepājas ezera apvidū, divi – Bauskas novadā, viens netālu no Barkavas, Madonas novadā un viens pie Alūksnes, kā arī viens Jelgavas novadā.

Finansējums ļaus īstenot projektus, kuru kopējā jauda sasniegs 52 megavatus (MW).

"Sunly" izpilddirektors Latvijā Toms Nāburgs norāda, ka piesaistītais finansējums ir solis reģiona energoapgādes un drošības kontekstā.

"Swedbank" Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Jevgenijs Ivanovs akcentē, ka reģionāla atjaunojamās enerģijas uzņēmuma ienākšana Latvijas tirgū apliecina valsts spēju un potenciālu drosmīgāk virzīties enerģētikas ražotājvalsts virzienā.

Paredzēts, ka visi seši saules paneļu parki pilnā apmērā sāks darboties jau 2024.gadā. Parku jauda svārstās no 4 MW līdz 13 MW, kopā veidojot 52 MW portfeli, un to lokācija nosedz teju visu Latvijas teritoriju.

Kopumā šobrīd "Sunly" izstrādes procesā Latvijā ir vairāki saules un vēja enerģijas projekti, kas spēšot saražot aptuveni divas teravatstundas elektroenerģijas.

"Sunly" ir atjaunojamās enerģijas uzņēmums un neatkarīgs elektroenerģijas ražotājs, kas 2019.gadā dibināts Igaunijā, bet darbojas plašākā reģionā – tostarp Polijā un Baltijas valstīs. Uzņēmums attīstīta liela mēroga saules, sauszemes un atkrastes vēja enerģijas, kā arī enerģijas uzglabāšanas projektus.