Klātesot lielam skaitam grobiņnieku, liepājnieku un viesu, no kuriem lielākā daļa bija uz velosipēdiem, 11.augustā atklāts veloceliņš, kas savieno Grobiņu ar Liepāju.

Kā atklāšanā atzina Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, šis ir projekts, kas ilgi gaidīts un par kuru dzirdēti tikai un vienīgi labi vārdi.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš arī bija ieradies uz veloceliņa atklāšanu, atzina, ka šis projekts ir īpašs, jo to par saviem līdzekļiem īstenojusi Grobiņas novada pašvaldība. Unikāls šis projekts ir tāpēc, ka Grobiņas novada pašvaldība par saviem līdzekļiem šo celiņu izbūvējusi gar valsts autoceļu A9 (Liepāja–Rīga). Viņš izteica cerību, ka šim piemēram sekos arī citas Latvijas pašvaldības.

"Vai jūs ziniet, cik vērta ir viena cilvēka dzīvība?" atklāšanas pasākumā jautāja VAS "Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. Un pats uz šo jautājumu arī atbildēja: "Pēc starptautiskiem aprēķiniem tie ir piecsimts tūkstoši eiro – tieši tik arī pašvaldībai izmaksāja šis celiņš." Taču ar tā izbūvi tagad drošībā ir daudz, daudz vairāk cilvēku drošība un dzīvība, jo tiem vairs nebūs jābrauc ar velosipēdu vai jāiet kājām pa šosejas malu, kur lielā ātrumā brauc automašīnas.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš kopā ar Liepājas velosipēdistiem uz pasākumu ieradās ar Liepājā ražotu divriteni, norādīja, ka šis ir viens no retajiem piemēriem visā Eiropā, kad divas pilsētas ir savienotas ar veloceliņu. Arī Liepāja šajā projektā ir devusi savu ieguldījumu, izbūvējot savienojumu ar Liepājas veloceliņu tīklu.

Tikmēr Grobiņas pašvaldībai jau padomā ir iecere izbūvēt veloceliņus no Grobiņas uz visiem novada pagastiem, informē novada sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.