Sestdien, 8.jūlijā, visā Latvijā tiek atzīmēti Jūras un Zvejnieku svētki. Šajā laikā Jūras spēku flotiles Mīnu kuģu un Patruļkuģu eskadras kuģi būs atvērti apskatei.

Liepājas ostas 84.piestātnē iedzīvotāji varēs apmeklēt mīnu kuģus M-05 "Viesturs" un M-07 "Visvaldis" no pulksten 12 līdz 17, Rojas ostas 9.piestātnē patruļkuģi P-05 "Skrunda" no pulksten 10 līdz 17, Mērsraga ostas 1A piestātnē patruļkuģi P-09 "Rēzekne" no pulksten 10 līdz 17 un Ventspils ostas piestātnē krasta apsardzes kuģi KA-08 "Saule" no pulksten 11 līdz 17. Savukārt krasta apsardzes kuģis KA-07 "Ausma" svētku laikā Salacgrīvā nodrošinās kuģošanas režīma uzraudzību un drošību uz ūdens.

Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, pārliecinieties, ka jums ir līdzi visi nepieciešamie individuālie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā.

Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties zvani uz Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra (MRCC Rīga) trauksmes tālruņa numuru 115, informē Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.