Lai arī pēdējās dienas Liepājā vērojami īsteni ziemīgi laikapstākļi ar gaisa temperatūras pazemināšanos un bagātīgu sniega segu, būvdarbi tramvaja līnijas pārbūves projekta ietvaros Jaunliepājā nav pārtraukti un rit pilnā sparā, portālu irliepaja.lv informēja Andrejs Rjabcevs, SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs.


Būvnieki SIA "Baltijas būve" ir apņēmības pilni līdz gada beigām pabeigt darbus tādā apjomā, lai liepājnieki gan Rīgas ielu, gan Dzelzceļnieku ielu atkal varētu bez īpašiem ierobežojumiem ekspluatēt, taču atsevišķi darbi kā apzaļumošana vai virskārtu atjaunošana, ko nav iespējams veikt sala apstākļos, visticamāk, tiks īstenota nākamā gada sakumā, iestājoties piemērotiem klimatiskajiem apstākļiem.


Saskaņā ar darbu grafiku, sākot ar 15. decembri, satiksmei no jauna plānots atvērt rekonstruēto Rīgas ielas krustojumu ar Tirgus ielu, Dzelzceļnieku ielas krustojumu pie Liepājas autoostas, kā arī Dzelzceļnieku ielas krustojumu ar Brīvības ielu, taču zināmas korekcijas ir iespējamas atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem.


Uzņēmums SIA "Baltijas būve" kopš maija vidus Jaunliepājā veic tramvaja līnijas pārbūves darbus, un tie ietver gan tramvaja sliežu ceļa nomaiņu, gan arī plašāku apkārtējās teritorijas rekonstrukciju.


Tramvaju sliežu ceļa pārbūve ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku.


Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no šī gada maija līdz decembrim.


SIA "Liepājas tramvajs" iepirkuma rezultātā šī gada 31. martā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA "Baltijas būve" par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Jaunliepājas un Vecliepājas ielu posmos. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 8 668 486,24, neskaitot PVN.


Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 4.5.1.1 Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta) 4. kārtas ietvaros, realizējot projektu Nr.4.5.1.1/21/I/004 "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 4.kārta".