Šīs nedēļas noslēgumā un vairākas dienas nākamnedēļ gaidāmas izmaiņas tramvaja kursēšanas grafikā – atsevišķas dienas tramvajs vakaros kursēs tikai līdz pulksten 21 vai 22, tādēļ aicinām uzmanīgi sekot līdzi aktuālajai informācijai, portālam irliepaja.lv pavēstīja Andrejs Rjabcevs, SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs.

14. decembrī un 20. decembrī saistībā ar sliežu ceļa pārmiju uzstādīšanu tramvaji kursēs tikai līdz pulksten 21. Tas nozīmē, ka pēdējais tramvajs no galapunkta Brīvības ielā aties pulksten 20.20, savukārt no M.Ķempes ielas pulksten 20.54.


Savukārt 15.decembrī, 16.decembrī, 19. decembrī, 21.decembrī un 22.decembrī, lai nodrošinātu kontakttīklu izbūvi, plānots apturēt tramvaju satiksmi pēc pulksten 22. Tas nozīmē, ka darba dienās pēdējais tramvajs no galapunkta Brīvības ielā aties pulksten 21.50 un no M.Ķempes ielas pulksten 21.56, savukārt sestdien, 16. decembrī, kad sabiedriskais transports pilsētā kursē pēc brīvdienu grafika, pēdējais tramvajs no galapunkta Brīvības ielā aties pulksten 21.50, savukārt no M.Ķempes ielas – pulksten 21.41.


Citi reisi, tai skaitā agrie rīta reisi uz Rīgas vilcienu, netiek mainīti un tiek plānoti saskaņā ar kustību sarakstu.


Tramvaju kustības apturēšana vakara stundās nepieciešama saistībā ar tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijas projektu Jaunliepājā, lai nodrošinātu jaunu kontakttīklu izbūvi un sliežu pārmiju uzstādīšanu. Līdz gada beigām būvnieki strādā intensīvā režīmā, iekļaujot arī vēlas vakara un nakts stundas, lai iekļautos noteiktajos termiņos.


SIA "Liepājas tramvajs" atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina izvēlēties šajā laikā citus sabiedriskā transporta veidus.


Uzņēmums SIA "Baltijas būve" kopš maija vidus Jaunliepājā veic tramvaja līnijas pārbūves darbus, un tie ietver gan tramvaja sliežu ceļa nomaiņu, gan arī plašāku apkārtējās teritorijas rekonstrukciju.


Tramvaju sliežu ceļa pārbūve ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku.


Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no šī gada maija līdz decembrim.


SIA "Liepājas tramvajs" iepirkuma rezultātā šī gada 31. martā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA "Baltijas būve" par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Jaunliepājas un Vecliepājas ielu posmos. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 8 668 486,24, neskaitot PVN.


Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 4.5.1.1 Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta) 4. kārtas ietvaros, realizējot projektu Nr.4.5.1.1/21/I/004 "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 4.kārta".