Ezermalas iedzīvotāji portālam vairākkārt sūdzējušies par dīvainībām ielu apgaismošanā. Sazinoties ar Komunālo pārvaldi, esam saņēmuši solījumu nebūšanas novērst.

Apmēram pirms mēneša kāds portāla lasītājs žēlojās, ka „no rītiem Dzērves, Zirņu un šķērsielās apgaismojums gandrīz stundu ilgāk nekā vajag, toties vakaros ieslēdzas kādas 10 minūtes par vēlu, kad jau iestājusies krēsla, tā notiek jau vismaz mēnesi”. Atbildi toreiz sniedza Komunālās pārvaldes elektroinženieris Mārtiņš Zalonskis, skaidrojot šīs nebūšanas ar putekļu nelabvēlīgo ietekmi: „Liepājas ielu apgaismojums tiek ieslēgts ar foto releja palīdzību. Mainoties gaismas intensitātei, satumstot, foto relejs nostrādā, un ieslēdzas ielu apgaismojums, savukārt kļūstot gaišākam laikam ielu apgaismojums izslēdzas. Foto elements atrodas ārpus apgaismojuma vadības sadales, tie pārklājas ar putekļiem, dažādiem svešķermeņiem, kas iespaido to normālu darbību. Tā rezultātā ielu apgaismojums ieslēdzas ātrāk un izslēdzas vēlāk, nekā tas būtu nepieciešams”.

Nesen saņēmām vēl vienu vēstuli no Ezerkrasta. „Pagājis vēl mēnesis, un nekas nav mainījies, izņemot to, ka apgaismojums ieslēdzas 45 minūtes vēlāk, nekā VISĀ Liepājā – pilnīgā tumsā ap pulksten 22.40 (konkrēti 9. un 10. augustā),” rakstīja portāla lasītājs Pauls, jautājot, kad Ezerkrasta iedzīvotāji no Tisē ielas rajona sagaidīs „pilnvērtīgu ielu apgaismojumu”?

Šoreiz atbildi sniedza Komunālās pārvaldes preses sekretārs Aigars Štāls, skaidrojot, ka Komunālās pārvaldes darbiniekam ir izdevies atrast rajonu, kur apgaismojums nestrādā tā, kā vajag. Pārbaudot konstatēts, ka „gaismas iedegas aptuveni 20 minūtes vēlāk” un darbiniekiem dots rīkojums „šā rajona apgaismes sistēmu noregulēt atbilstoši kopējiem pilsētas apgaismojuma laikiem”.