Liepājā reģistrētais uzņēmums "MOM Home", kas pieder Madarai Morei, saņēmis būvatļauju daudzdzīvokļu ēkas un darījumu iestāžu kompleksa būvei kvartālā starp Sporta ielu16 un Saules ielu 15.

Kā portāls irliepaja.lv noskaidroja Būvvaldē, adresē Saules iela 15 paredzēts būvēt daudzdzīvokļu ēku un darījumu iestāžu kompleksu. Saskaņā ar būvniecības ieceri šeit paredzēta jaunas daudzdzīvokļu ēkas būvniecība, trīs palīgēku nojaukšana un biroju ēkas pārbūve. Būvniecības ierosinātāja ir SIA "MOM Home", bet būvniecības ieceres izstrādājis ir arhitekta Andra Kokina uzņēmums "K Idea".

Būvatļauja SIA "MOM Home" ir izsniegta pērn 22. decembrī. Saskaņā ar Būvvaldes datiem – arī izpildīti projektēšanas nosacījumi, taču būvdarbi pagaidām nav uzsākti. Uzņēmuma īpašniece Madara More portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka pagaidām ar darbiem nesteidzas, jo vispārējā situācija gan valstī, gan pasaulē joprojām ir pārāk neskaidra.

SIA "MOM Home" īpašumā ir vairāki nekustamie īpašumi, kas savā starpā saistīti: zemesgabals 1029 m² platībā Saules ielā 15, ko 2018.  gadā no SIA "Liepājas enerģija" par 14 200 eiro iegādājās uzņēmējs Oskars Mors, kurš to vēlāk pārdeva "MOM Home", tāpat arī zemesgabals 2657 m² platībā Saules ielā 15A ar trim būvēm uz tā, kas iegādāts izsolē no Liepājas pašvaldības 2019. gada 25. oktobrī par 87 482 eiro, kā arī nekustamais īpašums Sporta ielā 16 (kādreizējā tuberkulozes slimnīca), kas sastāv no zemesgabala 1866 m² platībā un namīpašuma, ko arī 2019. gada oktobrī "MOM Home" izsolē par 169 818 eiro iegādājās no pašvaldības.

Komplekss sastāv no vairākām ēkām. Foto: irliepaja.lv.


SIA "MOM Home" (iepriekšējie nosaukumi: SIA "UPB Technology", SIA"MB Tehnology", SIA "Projektēšanas studija", SIA "Ādažu MB") reģistrēta 2007. gadā Dzintaru iela 17, Liepājā.


Patiesā labuma guvēja šajā uzņēmumā ir Madara More, uzņēmēja Oskara Mora meita, savukārt pats Oskars Mors ir uzņēmuma valdes loceklis.


Saskaņā ar Lursoft datiem, 2019. gadā uzņēmuma apgrozījums bija nulle, bet peļņa ar negatīvu bilanci (- 549 eiro). "MOM Home" reģistrētais un arī apmaksātais pamatkapitāls ir 10 240 eiro.