Visātrākais pārvietošanās līdzeklis Liepājas satiksmē ir motocikls, bet visefektīvākais – velosipēds, secina „eksperimenta Gudrie pilsētnieki” rīkotāji.

Pazīstamais motobraucējs Lauris Freibergs četru kilometru distanci pa Liepājas ielām no lielveikala "K-Rauta" stāvlaukuma Brīvības ielā 164 veikala līdz Dzintara boulinga zālei Peldu ielā 66, braucot ar sporta motociklu un ievērojot visus satiksmes noteikumus, veica sešās minūtēs. Otrais finišu sasniedza uzņēmuma "Blue Shock bike" pārstāvis Artis Daugins ar elektrovelosipēdu, kurš ceļā pavadīja 12 minūtes, trešo vietu dalīja Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Ieva Hmieļevska ar automašīnu un „Gudrais pilsētnieks” Ansis Egle ar velosipēdu. Viņiem distances pieveikšanai bija nepieciešamas 18 minūtes.

Visnepateicīgākais pārvietošanās līdzeklis īsā maršruta veikšanai izrādījās sabiedriskais transports, jo Liepājas domes priekšsēdētāja vietniekam Jurijam Hadarovičam pieturā nācās vairākas minūtes gaidīt autobusu un pēc tam palielu distanci veikt kājām. Ar to arī izskaidrojamas ceļā pavadītās 29 minūtes.

„Sacīkstēs uzvarēja motocikls, pierādot, ka pilsētas satiksmē visērtāk pārvietoties ar divu riteņu transporta līdzekli. Manuprāt, mēs arī esam pierādījuši, ka izdevīgākais transporta līdzeklis Liepājā un arī citās Latvijas pilsētās ir velosipēds. Ar to var nonākt galamērķī tikpat ātri un pat ātrāk nekā ar personīgo automašīnu, turklāt atkrīt degvielas izmaksas un brīvas stāvvietas meklēšana,” secina „Gudrais pilsētnieks” Ansis Egle.

Eksperimenta norisi filmēja TV Kurzeme un reportāžu varēs noskatīties 25. jūlijā raidījumā „Kad motori rūc”.

Jau rakstījām, ka Eiropas Komisijas iniciatīva "Pārvietojies gudri" (Do the right mix) paredz elastīgu dažādu transporta līdzekļu un pārvietošanās veidu kombinēšanu. Tas vienlaikus risina vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – tiek samazināti satiksmes sastrēgumi, mazināts atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjoms un uzlabots eiropiešu veselības stāvoklis.