Portāla irliepaja.lv lasītājs aizvadītajā nedēļas nogalē, staigājot pa pludmali un Jūrmalas parku, pievērsis uzmanību vides objektam ar Liepājas nosaukumu, kas redzams pludmalē un pie kura fotografēties iecienījuši gan liepājnieki paši, gan pilsētas viesi. Burti "Liepāja" bijuši rūsas klāti, un ne tāpēc, ka tāda būtu bijusi mākslinieciskā iecere. Tāpat liepājnieks pievērsis uzmanību tam, ka tik tikko ekspluatācijā pieņemtajā objektā – koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" – rūsa iemetusies gan jaunajā metāla žogā, gan atkritumu urnās, un arī pagaidām tukšie reklāmas stendi ir rūsas klāti. Rūsai, kā zināms, ir tendence strauji izplatīties, tāpēc "Pūt, vējiņi!" atklāšanas sarīkojumu apmeklētājus var sagaidīt arī nepatīkami pārsteigumi, spriež liepājnieks.


Portāls irliepaja.lv lūdza Komunālajai pārvaldei un Būvvaldei komentēt šos novērojumus un atbildēt uz lasītāja uzdodot jautājumu: "Vai būvniekam (SIA “Bildberg” – irliepaja.lv) ir izvirzītas kādas pretenzijas par sliktiem materiāliem vai sliktiem krāsošanas darbiem?"

Abu iestāžu sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls jau tūlīt ziņoja, ka burti pludmalē notīrīti. Tas jau bijis ieplānots Komunālās pārvaldes darbu sarakstā, neatkarīgi no portāla nosūtītās informācijas. Kā norāda Štāls, vide pludmalē ir agresīva – mitrums, smiltis, sāls – un tā atstāj savu ietekmi uz pludmalē izvietoto vides objektu. Štāls arī informē, ka "Pavasarī burti un karkass tiks salaboti un atjaunoti lielākā apjomā".


Objekts pēc notīrīšanas. Foto: Aigars Štāls.


Kas attiecas uz faktiem par koncertestrādi "Pūt, vējiņi!", Štāls raksta:

"Paldies par iesūtīto informāciju! Tā nodota tālāk būvniekam, kas estrādes teritorijas žoga defektus novērsīs. Žoga pārkrāsošana tiks veikta, tiklīdz iestāsies atbilstoši laikapstākļi. Afišu stenda rūsa nav uzskatāma par defektu. Lai afišu stends iederētos kopējā koloristikas koncepcijā un, ņemot vērā, ka tas atrodas ārtelpā un jebkurš materiāls šādos laikapstākļos maina savu fizisko veidolu, projektēšanas gaitā tika pieņemts lēmums afišu stendu izgatavot no melnā metāla (neapstrādāta tērauda). Rūsas klāta metāla apdare, aprūsējušas konstrukcijas un virsmas, kas eksponētas pilsētas vidē, redzamas arī citviet mūsu pilsētā".