Apstādījumu uzraudzības komisija atbalstījusi Komunālās pārvaldes priekšlikumu Rožu laukumā izveidot papildu rožu dobes un ar jauniem rožu stādījumiem krāšņāku veidot centrālo dobi.

"Rožu laukums kļūs krāšņāks un atbilstošāks savam nosaukumam," uzsver Apstādījumu uzraudzības komisijas vadītāja, Būvvaldes ainavu arhitekte Laura Šteinberga-Stilbiņa.
 
Rožu laukuma apstādījumi tiks papildināti ar floribundrozēm un augsnes sedzējrozēm, izvēloties šķirnes, kuras zied gandrīz nepārtraukti.

Papildus rožu stādījumi Rožu laukumā tiks ierīkoti 190 m2 platībā.

"Līdz šim, pārvietojoties pa pilsētas centrālo laukumu vai gar to, rozes gandrīz nebija pamanāmas. Tāpēc veidosim jaunu rožu dobi Lielās ielas pusē, nogāzē iepretim LMT pulkstenim. Jauna rožu dobe būs arī nogāzē pret Zivju ielu. Un pārveidosim esošo dobi Zivju ielas pusē," skaidro pilsētas dārzniece Alda Damberga.

Centrālo rožu dobi atbrīvos no citu krāsu rozēm, saglabājot un papildinot to tikai ar sarkanām rožu šķirnēm. No centrālās dobes izņemtās rozes tiks pārstādītas citās dobēs.

Likvidēs biezo bukšu dzīvžogu, kurš norobežo rožu dobi Zivju ielas pusē. Dzīvžoga dēļ šajā vietā rozes izskatās it kā paslēpušās un nelabvēlīgos laika apstākļos cieš no miltrasas.

Rožu laukuma papildināšana ar jauniem stādījumiem, ierīkojot arī jaunas dobes 2018. gadā, ir plānota Liepājas pilsētas apstādījumu koncepcijā 2016. – 2019.gadam.