20. maijā "Romas dārzā" durvis vēra dizaina viesnīca "Art Hotel Roma", kuras interjerā meistarīgi apvienots senatnīgais un mūsdienīgais.

Slavenā Liepājas arhitekta Paula Maksa Berči projektētā viesnīca "Hotel de Rome" Zivju ielā 3 Liepājā ir atdzimusi no jauna. Ēkas arhitektonisko vērtību ir papildinājis orģināls interjera dizains, kas pilnībā saskan ar tās jauno nosaukumu – "Art Hotel Roma". Viesnīcas nosaukumā ietvertais apzīmējums "mākslas" (art – angļu val.) nav izvēlēts nejauši. Šeit Liepājas viesi varēs novērtēt vairāk nekā simts oriģinālgleznu. Jaunās viesnīcas mākslas kolekcijā pārstāvēti tādi pazīstami mākslinieki kā Džemma Skulme, Ivars Heinrihsons, Leo Svemps, Ģirts Muižnieks, Alvis Zemzaris, Frančeska Kirke, Ilze Avotiņa, Valdis Bušs, Biruta Delle, Inta un Kārlis Dobrāji, Līga Purmale, Artis Bute, Anda Poikāne (skulptūras) un liepājnieki Valters Uzticis, Kārlis Sauka, Egils Radziņš.

Dizaina viesnīcas "Art Hotel Roma" koncepcijas pamatā ir senā un mūsdienīgā apvienojums, un tas redzams, sākot ar sienu gleznojumiem, beidzot ar izvēlētajām tehnoloģijām.

Viesnīca piedāvā 28 plašus, gaišus un ērtus numurus, no kuriem paveras brīnišķīgs skats uz "Romas dārzu" ar strūklaku vidū, Zivju ielu, Stendera ielu un Rožu laukumu. Viesnīcas vajadzībām pašlaik top konferenču zāle "Berči", kura varēs uzņemt līdz pat 100 personām. Konferenču zāle ir integrēta mākslas galerijā "Romas dārzs".

Brokastis viesi varēs nobaudīt "Romas beķerejā", savukārt pusdienas un vakariņas – restorānā "Roma".

Dizaina viesnīcā "Art Hotel Roma" par klientiem rūpējas 15 cilvēku liela komanda, kuru vada Margarita Rjabko.

Ēka iegādāta 2015.gadā no SIA "Ektornet" par 639 000 eiro. No iegādes brīža tajā kopumā investēti 1,6 miljoni eiro, tajā skaitā 805 000 eiro tieši viesnīcas atjaunošanā.

Īpašnieks – Ivars Kesenfelds. Kesenfeldu ģimenei Liepājā pieder arī viesnīca "Promenade Hotel".

Ēkas atjaunošanas projekts izstrādāts arhitektu birojā "ADD". Mākslas un dizaina konsultants – Alvis Zemzaris. Projekta vadītāji – Inese Židele un Ivars Kesenfelds.

Dizaina viesnīca "Art Hotel Roma" visus interesentus aicina uz atvērto durvju dienu 2019.gada 29.maijā no pulksten 13 līdz 16.