Tie, kuri regulāri apmeklē pludmali, noteikti būs pamanījuši ne vienu vien nikotīna atkarīgo pūšam dūmus, par to liecina arī jūrmalas smiltīs samestie cigarešu gali. Taču, neraugoties uz pastiprinātu kontroli pludmalē, ko šobrīd veic pašvaldības policija, kopš peldsezonas sākuma pat aizrādījumu no policijas darbinieka nav saņēmis NEVIENS pīpmanis.


Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību specialiste Elva Lubāne, Pašvaldības policijas darbinieki "pašlaik veic pastiprinātu kontroli pludmalē, līdz ar to, patruļas tiek veiktas vismaz trīs reizes dienā".


Pēc Lubānes sacītā, kopš peldsezonas sākuma, respektīvi no 15. maija līdz šim brīdim ir izteikts viens aizrādījums par suņa atrašanos peldvietas zonā.


"Šajā gadījumā tika izteikts mutisks brīdinājums un pārkāpējs informēts par zonu iedalījumu un attiecīgajiem noteikumiem. Esam ļoti priecīgi, ka arī sabiedrība iesaistās un ziņo par pārkāpumiem. Šī mēneša laikā esam saņēmuši vismaz piecus zvanus no pludmales apmeklētājiem par gadījumiem, kad pludmalē atrodas suns vai tas tiek izvests bez pavadas. Jāpiebilst, ka nereti šādos gadījumos pārkāpumi tomēr netiek konstatēti, jo liela sabiedrības daļa šo zonu iedalījumu nepārzina, līdz ar to,


ir gadījumi, kad tiek ziņots par pārkāpumu, taču patiesībā visi noteikumi tiek ievēroti.

Šajā sakarā vēlamies atgādināt, ka zonas, kurās suns drīkst atrasties, ir no Dienvidu mola līdz Kūrmājas prospektam, no Jūrmalas ielas līdz Pērkones ielai un no Vaiņodes ielas līdz pilsētas robežai".


Pašvaldības policija pludmalē kontrolē arī, vai tiek ievēroti citi sabiedriskās kārtības noteikumi, piemēram, visā pludmales teritorijā nav atļauts smēķēt un atrasties ar līdzpaņemtu stikla taru.


"Līdz šim nav konstatēti pārkāpumi par smēķēšanu, taču par stikla taras izmantošanu pludmalē


jūnija mēnesī tika saņemta informācija, ka vairāki cilvēki guvuši ievainojumus, uzkāpjot stikla lauskām.

Tāpēc tika pieņemts lēmums apsekot visas pludmalē esošās kafejnīcas," portālu informēja Lubāne.


Viena no norādēm atkārtojas, bet zīmes par smēķēšanas aizliegumu nav vispār. Foto: irliepaja.lv.


Par noteikumu pārkāpšanu pašvaldības policija var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 70 naudas soda vienībām, bet juridiskajām personām līdz 280 naudas soda vienībām.


Runājot par smēķēšanu pludmalē, Lubāne norāda, ka to kontrolēt ir sarežģītāk – "gadījumā, ja tuvumā būs policijas darbinieki, cigareti pārkāpējs ātri var nodzēst, līdz ar to, pārkāpums paliks nepamanīts." Taču Pašvaldības policijas darbinieki pievēršot uzmanību arī šim pārkāpumam, un ne tikai pludmalē, bet arī parkā un pilsētvidē.

Lubāne portālam atzina, ka "diezgan liela problēma" ir norādes pludmalē. "To skaits uz visu teritoriju ir salīdzinoši mazs, turklāt tās zīmes, kas ir izvietotas, ir grūti saskatāmas, jo izmēra ziņā ir nelielas un atrodas tikai pie ieejām pludmalē. Līdz ar to, cilvēkiem pastaigājoties pie pašas jūras, šīs zīmes nemaz nevar saskatīt".

Norāžu par smēķēšanas aizliegumu pašā pludmalē vispār nav,

lai gan Liepājas pilsētas pludmales un peldvietu lietošanas noteikumi paredz, ka pludmalē smēķēt ir aizliegts, izņemot vietas, kur tas konkrēti norādīts.  Pludmales un peldvietu lietošanas noteikumi, pēc Lubānes sacītā, ir izvietoti pie ieejām pludmalē, vietās, kur sākas peldvietas, atsevišķas zīmes ir arī pie citām ieejām pludmalē. Pie ģērbšanās kabīnēm ir izvietota informācija par drošības noteikumiem pludmalē, piemēram, par fosforu, pārkaršanas un citiem riskiem.


Pie ieejas pludmalē izvietota norāde, ka ar suni iet nevar, taču tā ir pārāk maza un pārāk augstu, lai to pamanītu. Foto: irliepaja.lv.


"Daudzos gadījumos tieši tūristi ir tie, kas pārkāpj noteikumus, jo, kā viņi paši norāda – nav izvietotas zīmes, kas aizliedz, piemēram, smēķēt pludmalē vai vest pastaigā suni konkrētajā zonā. Jautājumu par zīmēm pludmalē risina Komunālā pārvalde," skaidro Lubāne. Viņa arī norāda, ka "tiks izstrādāta arī interneta vidē pieejama viegli uztverama un pārskatāma informācija par šiem noteikumiem".