Pirms gada rakstījām par balandām Lielās ielas zālienā, gads pagājis, bet, kā novērojuši portāla lasītāji, balandas kuplo aizvien.

Pagājušā gada jūlijā, atbildot uz portāla jautājumu, vai pilsētā tiek īstenota jauna koncepcija par to, kas būtu jāsēj un kam jāaug zālienos, konkrēti runājot tieši par Lielo ielu, Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls rakstīja: "Lielās ielas rekonstrukcija nav pabeigta! [..] Balandas noteikti tur nepaliks! Kad iesēj zāli, vispirms izaug balandas kā pirmais augs, jo to sēklas ir melnzemē, kas uzvesta un izlīdzināta. Pēc tam nezāles nomainīs īstā zālīte."

Gads pagājis, bet nekas nav mainījies. Kā redzams portāla lasītāju galerijā 10.jūnijā ievietotajā attēlā, balandas Lielajā ielā kuplo joprojām (tiesa, šobrīd tās ir nopļautas).

Pārvaldes vadītājs Jānis Neimanis portālam skaidroja, ka "Lielā iela vēl nav nodota Komunālās pārvaldes apsaimniekošanā" un "Attīstības pārvaldes projektu vadītājs ir informējis mūs, ka tuvāko dienu laikā gatavos oficiālu vēstuli un nodos Komunālajai pārvaldei apsaimniekošanā. Zāli/nezāles lūgs nopļaut būvniekam. Vakar arī nopļāva".

Par to, ka nopļauts, nav melots. Taču kā paliek ar zālīti, kas nomainīs balandas? Starp citu, lauku grāvmalu veģetāciju var novērot ne vienā vien vietā pilsētā, sākot ar ietvju un veloceliņa malām, beidzot ar nesen rekonstruētiem daudzdzīvokļu māju pagalmiem.

Lasītāji un arī portāls gribētu saņemt atbildes uz dažiem jautājumiem. Piemēram, vai pašvaldībā un tās iestādēs ir atrodama kaut viena amatpersona, kuras pienākums būtu sekot līdzi ne tikai puķu dobēm, bet visai zaļajai saimniecībai? Un, ja zālienos aug pērkones, balandas un drīz varbūt arī usnes, tad, iespējams, arī puķudobēs jādēsta kas pieskaņotāks šādai pamestas lauku saimniecības ainavai?