Otrdien, 30.maijā, Liepājā tiks pacelti četri Zilie karogi – atpūtas vietā "Beberliņi", Liepājas Jahtu ostā, Dienvidrietumu peldvietā un pilsētas centrālajā peldvietā pie glābšanas stacijas.

Tas apliecina labu vides un servisa kvalitāti. Liepājas jahtu osta ir viena no trim Jahtu ostām Latvijā, kam šogad piešķirts šis pasaulē atzītais tūrisma ekosertifikāts.

Zilais karogs nozīmē to, ka Liepājā pie jūras var droši atpūsties, ka ir labs serviss, tīrs ūdens un cilvēkam draudzīga vide.

Zilais karogs šogad ir piešķirts visām trim oficiālajām pilsētas peldvietām un jahtu ostai.

Zilā karoga piešķiršana balstās uz 33 stingriem kritērijiem, kas iedalīti četrās lielās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, drošība.

Šogad peldvietā pie Glābšanas stacijas Zilo karogu pacels jau sešpadsmito reizi, dienvidrietumu peldvietā – septīto, Beberliņos – trešo reizi, bet Jahtu ostā – desmito reizi.

Par Liepājas pludmales apsaimniekošanu ik vasaras sezonu gādā pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde", kas slēdz līgumus ar apsaimniekošanas uzņēmumiem. Savukārt par Liepājas jahtu ostas darbību un attīstību rūpējas Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde. Karoga kritēriju izpildi uzrauga Liepājas pašvaldības administrācijas Vides nodaļa.