Nelielais naftas produktu piesārņojums, kas vakar tika konstatēts Tirdzniecības kanālā, tomēr nav bijis saistīts ar degvielas uzpildi Lietuvas motorjahtai "Omega", kā sākotnēji tika pieļauts.

Par to aģentūru LETA informēja Liepājas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Ivars Reinis.

Apsekojot notikuma vietu, secināts, ka vakar notikusī motorjahtas uzpilde, ko nodrošināja "Latvijas Nafta", nav varējusi būt par iemeslu naftas produktu piesārņojumam kanālā. Šajā gadījumā, visticamāk, ir runa par vēsturisko piesārņojumu, kas meteoroloģisko apstākļu rezultātā varētu būt uzpeldējis un sācis dreifēt ūdens virspusē. Kā uzsvēra Reinis, konstatētais piesārņojums bija neliels - ne vairāk par 0,6 litriem. Piesārņojums operatīvi ticis savākts.

Jau ziņots, ka vakar piesārņojumu Liepājas Tirdzniecības kanālā pie 80.piestātnes konstatējuši Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un Liepājas ostas kapteiņdienesta darbinieki, kas par to nekavējoties ziņojuši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam un Liepājas reģionālajai vides pārvaldei. VUGD Liepājas brigādes darbinieki nekavējoties notikuma vietā izvilkuši absorbējošās bonas, bet mirkli vēlāk - norobežojošās bonas. Piesārņojuma savākšanu veica Liepājas ostas naftas produktu savācējkuģis "Gunta".

Notikuma vietā strādāja arī Liepājas reģionālās vides pārvaldes inspektori, lai novērtētu piesārņojuma lielumu un kaitējumu videi, kā arī noskaidrotu izcelsmes avotu.