Būvvaldes komisija ekspluatācijā pieņēmusi ietves posma atjaunošanu un teritorijas labiekārtojumu Dunikas ielā 2/24 – ap brīvdabas basketbola laukumu, kas izveidots un atklāts pagājušajā gada vasarā ar Kristapa Porziņģa finansiālo atbalstu, informē Būvvaldes attiecību speciālists Aigars Štāls.
 
Ir pabeigta ietves un veloceļa posma izbūve aptuveni 150 metru garumā vienā Dunikas ielas pusē un ap basketbola laukumu uzstādīts četrus metrus augsts stiepļrežģu žogs ar slēdzamiem divviru ieejas vārtiem, kas domāti lielāku gabarītu iekārtu ienešanai/iznešanai, ja tas būtu nepieciešams sporta sacensību norisei.

Ap basketbola laukumu izveidots labiekārtojums ar gājēju celiņu, soliņiem, atkritumu urnām un velonovietnēm.

Līdzās jaunajam žogam Dunikas ielas pusē ir ierīkots laukuma apgaismojums – to nodrošina viens atsevišķi uzstādīts apgaismojuma balsts ar diviem gaismekļiem, kas izvirzīti virs laukuma. 

Darbu ietvaros laukuma malā uzstādīta un turpmāk apmeklētājiem būs pieejama konteinera tipa sabiedriskā biotualete. Labierīcības varēs izmantot arī netālu esošā bērnu laukuma un vingrošanas laukuma apmeklētāji.

Gājēju ietves un veloceļa segumā, ko norobežo betona apmales, ir ieklāts pelēks un sarkans betona bruģis, ietve un veloceļš katrs aizņem aptuveni pusi no atjaunotās joslas platuma 150 metru garajā posmā.

Pirms pārbūves un labiekārtošanas darbiem Dunikas ielas ietves posma segums bija bedrains, ar plaisām, pilnībā nolietojies, gājēju un velobraucēju satiksmes organizācija un vide šeit neatbilda drošības un mūsdienīga labiekārtojuma prasībām. Tagad nepilnības novērstas.

Darbus no 2019. gada septembra līdz decembrim veica SIA "CTB" un apakšuzņēmējs SIA "Oms".

Ietves atjaunošanas un teritorijas labiekārtošanas kopējās izmaksas ir 89 318 eiro (ar PVN).

Veikto darbu, izmantoto materiālu un iekārtu garantija ir trīs gadi.

Basketbola āra laukums, kas atrodas Dunikas ielā 2/24, ir trešais, ko Kristaps Porziņģis dāvinājis dzimtajai pilsētai. Viņa pirms tam dāvinātie āra basketbola laukumi atrodas Jūrmalas parkā, Jūrmalas ielas galā, otrais – Ventspils ielas parkā.