Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Liepājā, Ezerkrasta mikrorajonā fiksēja ātrumpārkāpēju, kurš pēc pārkāpuma izdarīšanas uzsāka bēgšanu, izraisot virkni citu pārkāpumu, tostarp sabojājot piecas stāvēšanai novietotas automašīnas Rojas ielā. Vīrietis tika aizturēts un pret viņu uzsākts viens kriminālprocess un 12 administratīvo pārkāpumu procesi.

15.decembrī ap pulksten 20 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas patrulēja Liepājā, Dunikas ielā, kur tika fiksēts transportlīdzeklis "Audi", kura vadītājs vietā, kur uzstādīta ceļa zīme "Maksimālais braukšanas ātrums 30 km/h", pārvietojās ar ātrumu 71 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot braukšanas ātrumu par 41 kilometru stundā. Likumsargi, konstatējot pārkāpumu, ieslēdza bākugunis un norādīja vadītājam, lai viņš apstājas, taču vadītājs nepakļāvās prasībām apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu.

Likumsargi sekoja automašīnai, kuras vadītājs veica nogriešanās manevru uz Rojas ielu un turpināja kustību pretēji braukšanas virzienam pa vienvirziena ceļu, šķērsojot krustojumu ar Mirdzas Ķempes ielu, neizpildot ceļa zīmju un luksoforu prasības, un, izraisot ceļu satiksmes negadījumus ar piecām stāvēšanai novietotām automašīnām.

Vīrietis apturēja automašīnu Rojas ielā un turpināja bēgšanu ar kājām gar tirdzniecības vietu pa grants ceļu Airītes ielas virzienā. Vīrietis ignorēja vairākkārtējas policistu likumīgās prasības apstāties un turpināja bēgšanu. Pateicoties kādam vīrietim, kurš bija īstajā vietā un īstajā laikā, vīrietis tika aizturēts. Kājāmgājējs ar rokām pieturēja bēgošo vīrieti, ļaujot policistam pieskriet tuvāk un viņu aizturēt.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas noskaidroja vīrieša personību un konstatēts, ka viņš nav ieguvis transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kā arī pārvietojies ar automašīnu, būdams 0,25 promiļu reibumā.

Valsts policijā pret transportlīdzekļa vadītāju ir uzsākti 12 administratīvo pārkāpumu procesi – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, par bēgšanu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, par ceļa zīmes "Nogriezties pa kreisi aizliegts" prasības nepildīšanu un pieci administratīvo pārkāpumu procesi par ceļa zīmju "iebraukt aizliegts" prasību neizpildīšanu. Tāpat ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Valsts policijas izsaka pateicību vīrietim, kurš palīdzēja aizturēt vainīgo personu, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.