10.janvārī pulksten 15 Vecajā Ostmalā 26 atklās vienu no projektu konkursā "LMT Liepājai" uzvarējušajiem darbiem – kinētisko skulptūru "Noķer Liepājas vēju".

Jau iepriekš esam rakstījuši, ka projektu konkursā "LMT Liepājai" pagājušā gada pavasarī uzvarēja četri projekti, no kuriem viens – Mirdzas Burves iesniegtais "Noķer Liepājas vēju" – paredz kinētiskās skulptūras uzstādīšanu Vecajā Ostmalā.

Idejas autors Gaits Burvis portālam pastāstīja, ka paredzētas trīs kinētiskās skulptūras, kas gan pašas ir kā vēja ķērāji, gan cilvēki var kļūt par vēja ķērājiem, iesaistoties interaktīvā rotaļā. "Katra skulptūra ir kā viens elements. Ir Liepājas vējš, kas simbolizē gaisu, otrs ir jūra un jūras viļņi, kas simbolizē ūdeni, trešais ir Liepāja kā pilsēta, kas simbolizē zemi un ceturtais elements, bez kura šī kompozīcija nevar pastāvēt, ir cilvēks kā enerģijas un uguns simbols. Tikai cilvēkam klātesot, iesaistoties šajā kompozīcijā, tā ir pilnīga."

Pie skulptūru grupas paredzēts arī sols, kur cilvēks varēs vienkārši vērot formu spēli. Tāpat ir padomāts, lai skulptūras un darbošanās ar tām būtu droša.

 Gaits Burvis jau sākotnēji iecerējis skulptūras atrašanos šajā vietā, un arī pilsētas māksliniece un arhitekte atbalstījušas šo ideju. "Noķer Liepājas vēju" Vecajā Ostmalā atradīsies līdz rudenim, un tad tiks pārcelta uz citu pilsētas vietu.