To, ka Peldu iela nebeidzas pie Jūrmalas parka "bungām", bet stiepjas līdz pat Kūrmājas prospektam, liepājnieki tā īsti sapratīs tikai pēc šī ielas posma rekonstrukcijas.

"Ir politiskais mandāts – domes lēmums, ko deputāti pieņēma pērn 12.jūlijā, šo projektu realizēt, ir finansējums un ir izsludināts būvdarbu iepirkums," saka domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, vaicāts, kā virzās Peldu ielas posma rekonstrukcijas projekts.

Pērnvasar deputāti pieņēma lēmumu  piešķirt rekonstrukcijas projektam vairāk naudas, un īstenot abas iecerētās projekta kārtas: no Liepu ielas līdz Kūrmājas prospektam, kā arī 153 metrus garo "apendiksu" no peldu iestādes (vannu mājas) līdz Gulbju dīķim.

Peldu ielas posma pārbūves projekts "Degradēto teritoriju revitalizācija un uzņēmējdarbības pamatinfrastruktūras izveide kūrorta zonā Liepājā" pagaidām uz priekšu virzās, kā plānots – kā irliepaja.lv sacīja vicemērs Gunārs Ansiņš, ir izsludināts iepirkums, un, kad tas noslēgsies, būs skaidrs gan būvdarbu sākums, gan beigas, jo projekta realizācijas grafiks paredz, ka tas jāīsteno septiņu mēnešu laikā.

Pēc Ansiņa sacītā, īstenojot projektu, tiks izbūvēta braucama iela, kā arī pietiekami platas ietves, kas sāksies pie Jūrmalas parka bungu skulpturālās grupas, stiepsies gan boulinga ēku, koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" žogu, vēsturisko peldu iestādi un tālāk līdz Kūrmājas prospektam. Tur, starp Zvejnieku aleju, Kūrmājas prospektu un Peldu ielu, savukārt tiks izbūvēts satiksmes aplis. Pralēli paredzēta ielas apgaismojuma tīkla izbūve un pārcelšana, lietus ūdens kanalizācijas pārbūve un izbūve, sadzīves kanalizācijas un ūdensvada tīkla izbūve 900 m garumā. Būvdarbu otrajā kārtā, kas tiks realizēta vienlaikus ar pirmo, paredzēts pārbūvēt un labiekārtot 153 m garo aleju starp peldu iestādi un Gulbju dīķi. Plānots veidot arī jaunus apstādījumus 470 m garumā.

Ja līdz šim Jūrmalas parka ziemeļu daļa bija neaktīva u nesakopta, tad rekonstrukcija šo situāciju radikāli izmainīs, uzskata vicemērs.

Peldu ielas rekonstrukcijas būvprojektu izstrādājusi SIA "Projekts 3".

Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas 1 119 902,38 eiro apjomā. Tās proporcionāli tiks segtas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (85% jeb 951 917,02 eiro), valsts budžeta dotācijas (3,75% jeb 41 996,34 eiro) un Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta (11,25% jeb 125 989,02 eiro).