Jūrmalas parkā poļu līdzjutēju nodarītie postījumi ir vērtējami kā nelieli, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Štāls stāstīja, ka pašvaldības darbinieki apsekoja publisko teritoriju un secināja, ka nodarīto postījumu novēršanai salīdzinoši varētu "pietikt ar vienu krāsas bundžu un preparātu uzlīmju līmes noņemšanai". Pašvaldība esot gatavojusies lielākiem postījumiem.

"Mēs konstatējām, ka pludmales parkā ar krāsu ir apķēpātas piecas pārģērbšanās kabīnes un viens soliņš, savukārt Kūrmājas prospektā ar krāsu apķēpāti četri vai pieci soliņi. Ar uzlīmēm aplīmēti pludmales informācijas stendu stikli. Citreiz pēc lokāliem Liepājas pasākumiem sakopšanas darbi nepieciešami lielāki nekā pēc poļu fanu izdarībām," pauda Štāls.

Štāls pastāstīja, ka pilsētā dažviet konstatēti uzķēpāti grafiti uz kāda veikala un dzīvojamo māju sienām, bet arī šos grafiti nevarot uzskatīt par graujošu masveida postījumu, jo tādos apmēros tos reizēm izdarot arī vietējie jaunieši.

Iespējams, ka pilsētā varētu būt izsists arī kāds stikls, ko pašvaldība savos īpašumos pagaidām nav konstatējusi, bet tas nav noticis masveidā, teica Štāls.

"Pašvaldības ieskatā, uzdevumu augstumos ir bijusi policija, kuras klātbūtne, iespējams, ierobežoja poļu izdarības. Varam tikai minēt, ka varbūt pozitīvu iznākumu sekmējis arī neizšķirtais rezultāts futbola mačā, jo uzvaras vai zaudējuma gadījumā faniem būtu vairāk emociju," komentēja Štāls.

Kā ziņots, saistībā ar Polijas futbola kluba "Legia" līdzjutēju ālēšanos Liepājā vakar reģistrēti 14 incidenti un aizturēti 16 cilvēki, tostarp arī vairāki vietējie iedzīvotāji. Polijas kluba līdzjutēji aizturēti pārsvarā par petaržu spridzināšanu pilsētā un māju apķēpāšanu, savukārt Latvijas iedzīvotājus policija aizturējusi par Polijas viesu automašīnu riepu pārduršanu un mēģinājumiem pārmācīt Polijas viesus.

Pirms spēles daudzskaitlīgie poļu fani ālējās Kurzemes pilsētā, apķēpājot ēku sienas, publiski lietojot alkoholu un nokārtojot dabīgās vajadzības, kā arī spridzinot pirotehniku. Saistībā ar poļu fanu viesošanos Liepājā kārtības nodrošināšanai tika iesaistīti papildspēki, tostarp arī policijas specvienība.

Pati futbola spēle starp "Liepājas Metalurgu" un "Legia" noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2.