Portāla lasītājs informēja par kārtējo barbarisko koku kropļošanas gadījumu, šoreiz Krūmu ielā. Pašvaldības policija sākusi administratīvo lietvedību.

Aizvadītās nedēļas nogalē portāls saņēma fotogrāfiju, kas uzņemta ceturtdien, 6.novembrī, ar jautājumu: kas tā ir par koku "kopšanu" Krūmu ielā? Kas to darījis? Ar kā atļauju?

Jautājumus pāradresējām Liepājas domes Vides un veselības daļai, jo tieši tās pakļautībā strādā Apstādījumu uzraudzības komisija, kura var dot vai nedot atļauju apzāģēt vai nozāģēt kokus.

Tajā pašā dienā portāls saņēma Vides un veselības daļas speciālistes Aldas Dambergas atbildi, ka „Apstādījumu uzraudzības komisija nav izsniegusi atļauju šo koku kopšanai vai zāģēšanai”.

Damberga arī paskaidroja, ka „pašvaldībai nav informācijas, kas veicis šo koku zāģēšanu, tīši bojājot kokus. Līdz ar to nav iespējams sodīt vainīgo”.

Damberga norāda, ka pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 67.panta un 231.panta noteikts, ka „sodu par patvaļīgu koku ciršanu vai bojāšanu uzliek vides aizsardzības valsts iestādes”.

„Iedzīvotājiem, kas redz, ka tiek zāģēti koki, ir tiesības zāģētājiem lūgt uzrādīt pašvaldības izsniegtu atļauju, kam jāatrodas darbu izpildes vietā, vai ziņot par notiekošo pašvaldības policijai,” raksta Damberga.

Uz portāla jautājumu, vai Vides un veselības daļa var dot kādu „komandu” pašvaldības policijai – varbūt iespējams noskaidrot, kurš šādi rīkojies, un sodīt vainīgo? – atbilde bija, ka „man nav tādu pilnvaru dot komandu pašvaldības policijai. Un sodu šādos gadījumos saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu var uzlikt tikai Vides aizsardzības Valsts iestādes, pašvaldībai tādas pilnvaras likumdošana nenosaka”.

Par laimi, pašvaldības policija reaģēja momentā – tiklīdz portāls bija informējis Pašvaldības policija pārstāvi Kasparu Vārpiņu, saņēmām atbildi: „Paldies par informāciju. Par šo gadījumu tiks uzsākta administratīvā lietvedība.”

Tagad atliek vien cerēt, ka sāktā administratīvā lietvedība rezultēsies ar vainīgā saukšanu pie atbildības. Un vēl – ka nākamreiz pašvaldības policiju informēs ne tikai portāls, bet arī par vides stāvokli pilsētā atbildīgā pašvaldības struktūra – vides un veselības daļa!