Pašvaldības policija iepirkumā iegādājusies ierīci – integrējošo skaņas līmeņa mērītāju ar kalibratoru –, kas paredzēts trokšņu intensitātes noteikšanai.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija, integrējošos skaņas līmeņa mērītāju par līgumcenu 7 414 eiro Liepājas pašvaldības policijai piegādās SIA "Armgate".

Kā skaidroja pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, mērītājs policijas rīcībā nonāks apmēram mēneša laikā.

"Integrējošais skaņas līmeņa mērītājs iegādāts ar mērķi, lai varētu mērīt dažādu trokšņu lielumus, piemēram, pludmales vasaras kafejnīcu radīto troksni vai skaņu. Mērījumus veiksim sadarbībā ar BIOR [Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts], jo, lai mērījumi notiktu juridiski pareizi, nepieciešami atbilstoši speciālisti," sacīja Vārpiņš.

Portāls jau rakstīja, ka pēc tam, kad pērn Liepājas dome saņēma vairāku desmitu iedzīvotāju sūdzības par kafejnīcu trokšņošanu naktīs, tika pieņemts lēmums iegādāties trokšņu mērītāju.

"Ņemot vērā iedzīvotāju sūdzības par pludmalē esošo vasaras kafejnīcu radīto troksni naktīs, Liepājas pilsētas domē situācija pārrunāta gan ar Pašvaldības policiju, gan atpūtas vietu īpašniekiem, mēģinot rast visām pusēm pieņemamu risinājumu," atbildē iedzīvotājiem rakstīja domes priekšsēdētāja padomnieks Andrejs Rjabcevs.

"Kā rāda Pašvaldības policijas novērojumi, iedzīvotāju sūdzības par pludmales kafejnīcu radīto troksni naktīs saņemtas gan no Siguldas ielas apkaimes, gan zvanījuši iedzīvotāji arī no pilsētas centra namiem un pat Siļķu ielas, kas norāda uz to, ka skaņas tiek nestas uz dažādiem pilsētas mikrorajoniem atkarībā no vēja virziena. Līdz šim Pašvaldības policijas rīcībā nebija iekārtu trokšņa līmeņa mērīšanai, līdz ar to bija ierobežotas iespējas kontrolēt, kādā skaļumā pludmales kafejnīcas nakts laikā atskaņo mūziku un vai skaļums atbilst normatīvajos aktos pieļaujamajam trokšņa līmenim.

Šobrīd pieņemts lēmums Pašvaldības policijai darba vajadzībām iegādāties ierīces skaņas līmeņa mērīšanai, kas ļaus operatīvāk reaģēt uz iedzīvotāju sūdzībām par troksni naktī un nepieciešamības gadījumā arī vērsties pie atpūtas vietu īpašniekiem, lai ierobežotu atskaņotās mūzikas skaļumu."