Būvniekam, kura nevērības dēļ tika bojāti koki teritorijā iepretī bijušajai sanatorijas peldu iestādei, piespriesta soda nauda – Ls 200.

Par to portālu informēja Reģionālās vides pārvaldes (RVP) direktora vietnieks Roberts Bērziņš.

Viņš gan piebilda, sods būtu jāsaņem zemes gabala īpašniekam, taču, tā kā šajā gadījumā pašvaldības policija, kas, operatīvi reaģējot uz saņemto informāciju, sastādīja protokolu, par vainīgo atzinusi būvnieku, tad sods piespriests tam.

Par vainīgo atzītais sodu nav apstrīdējis. Sabojātie koki ar domes Apstādījumu uzraudzības komisijas atļauju nocirsti.

Atgādināsim, ka fotogrāfijas un ziņu par to, ka būvnieks, nojaucot palīgēkas Jūrmalas parkā, tik barbariski apgājies ar teritorijā augošajiem kokiem, jau pērnā oktobra sākumā saņēmām no kāda portāla lasītāja.

Lai gan pašvaldības policija bija sastādījusi protokolu un domes Administratīvā komisija to izskatījusi, protokols 18.oktobrī tika nosūtīts Reģionālajai vides pārvaldei, jo „patvaļīgu koku ciršanu un bojāšanu izskata Vides aizsardzības valsts iestādes”.

Pēc Bērziņa teiktā, pirms piespriest sodu, RVP bija jāpārbauda situācija dabā, jāsalīdzina ar pašvaldības izsniegtajām atļaujām koku ciršanai utt.

Valsts vides dienests jau vairākkārt vērsies Vides ministrijā ar priekšlikumu novērst diezgan absurdo situāciju, „ka pašvaldība nevar administratīvi sodīt par darbībām, ko tikai tā var atļaut”, iepriekš portālam sacīja Bērziņš.

Tieši tāpat situācija veidojusies arī ar koku ciršanu Pulvera ielā pavasarī.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 67.patu "Patvaļīga koku ciršana un bojāšana" fiziskām personām ir no 50 līdz 150 latiem, bet juridiskajām – no 100 līdz 1000 latiem.