Būvniecības uzņēmums "LNK Industries" noslēdzis līgumu par 1,43 miljoniem eiro ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu "Eko Kurzeme", aģentūrai BNS pavēstīja kompānijā.

Līgums ir par atkritumu šķirošanas stacijas tehnoloģisko iekārtu piegādi un uzstādīšanu atkritumu poligonā "Ķīvītes" Grobiņas novadā, Liepājas reģionā.

"LNK Industries" valdes loceklis Jevgenijs Locovs norādīja, ka atkritumu šķirošanas stacija būs pilnībā funkcionāls komplekss, kurā uzņēmuma uzstādītās iekārtas veiks nešķirotu sadzīves un tiem pielīdzināmu atkritumu primāro sadalīšanu to tālākai apstrādei, kā arī nodrošinās mehānisku bioloģiski noārdāmo atkritumu un pārstrādei derīgo atkritumu sašķirošanu un sagatavošanu tālākai pārvietošanai.

Pēc viņa klāstītā, atkritumu šķirošanas stacijas darbības nodrošināšanai "LNK Industries" celtniecības un ražošanas uzņēmumu grupā ietilpstošais uzņēmums "TTS (Transportation Technology Systems)" piegādās "Eko Kurzemei" inženieriekārtas detalizētu atkritumu šķirošanai, kas patlaban Latvijā ir unikālas. "Pēc detalizētas atkritumu šķirošanas poligonā tiks noglabāti vien tie atkritumi, kas nav derīgi tālākai izmantošanai, un pārējie – plastmasa, stikls, kartons, metāls, bioloģiskie atkritumi – tiks šķiroti un nodoti otrreizējai izmantošanai," atzīmēja Locovs.

Tāpat "LNK Industries" būvēs atkritumu priekšapstrādes un šķirošanas angāru, atkritumu pieņemšanas zonu, šķirošanas centra palīgēku, nepieciešamās piebrauktuves un laukumus. "Angāru atkritumu priekšapstrādes un šķirošanas iekārtu izvietošanai būvēsim aptuveni 2500 kvadrātmetru platībā, un tā augstums būs aptuveni 10 metru no grīdas līdz zemākajai pārseguma konstrukcijai," skaidroja kompānijas valdes loceklis.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa "Eco Baltia grupa" plāno uzņēmuma "Eko Kurzeme" atkritumu šķirošanas centra izveidi Liepājā. Grupas valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka šķirošanas centra izveidē Liepājā paredzēts ieguldīt 3,25 miljonus eiro.

"Eko Kurzeme" ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupā "Eco Baltia grupa", kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. "Eko Kurzeme" apkalpo klientus Liepājā, un septiņos tuvākajos novados – Vaiņodes novadā, Grobiņas novadā, Aizputes novadā, Pāvilostas novadā, Durbes novadā, Skrundas novads, Rucavas novada Dunikas pagastā.

"LNK Industries" ir holdinga "LNK Group" uzņēmums, kas specializējas inovatīvu būvniecības un ražošanas projektu īstenošanā. "LNK Industries" galvenā darbības sfēra ir rūpniecības, civilo un infrastruktūras objektu būvniecība. Uzņēmums specializējas arī transportēšanas tehnoloģisko sistēmu un nestandarta aprīkojuma projektēšanā, ražošanā un uzstādīšanā, kā arī dzelzsbetona konstrukciju un lielgabarīta metālkonstrukciju ražošanā.