Aukstums skar ne tikai cilvēkus, šis ir laiks, kad īpaši jāparūpējas  arī par saviem mājdzīvniekiem.

Sātīgs ēdiens un istabas temperatūras ūdens mūsu mīluļiem tagad ļoti nepieciešams. Kā arī lieks salmu vai siena klēpis un siltināta būda āra suņiem.

Putni, kā jau savvaļas dzīvnieki, ir piemērojušies mūsu ziemām, tāpēc, ja jums nav pilnīgi drošas pārliecības, ka varēsiet tos barot regulāri katru dienu līdz pavasarim, tad labāk nemaz to neuzsāciet.

Arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina aukstajā laikā pievērst īpašu uzmanību dzīvniekiem, būt vērīgiem un atbildīgiem, rūpējoties par saviem dzīvniekiem.
Suņu īpašnieki, īpaši tie, kuru suņi tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā - uz Jūsu dzīvniekiem aukstums un sals iedarbojas visvairāk! Viņi bez pienācīgas aprūpes ir uzskatāmi par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī un šāda darbība var tikt kvalificēta kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. Jāatceras, ka pie zemas temperatūras, dzīvniekiem tāpat kā cilvēkiem nepieciešamas papildus kalorijas organisma sasildīšanai un dzīvības procesu uzturēšanai.

Normatīvie akti nosaka, ka dzīvniekam, kas tiek turēts piesiets ārpus telpām, jānodrošina suņa augumam atbilstošu būdu vai mītni, kas garumā, augstumā un platumā pārsniedz suņa izmērus ne mazāk par 30 cm, būdā, mītnē vai laukumā, kurā suns uzturas, jāuztur tīrība, dzīvniekam jānodrošina pilnvērtīgu ēdināšanu ne retāk kā reizi dienā, vienmēr jābūt brīvi pieejamam svaigam ūdenim, kā arī vismaz vienu reizi diennaktī jānodrošina kā minimums pusstundu ilga pastaiga.

PVD aicina ziņot jebkurai PVD pārvaldei vai zvanot uz uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402, ja rodas aizdomas, ka pieķēdētais suns netiek pienācīgi aprūpēts – tas tiek turēts pārāk īsā pavadā, netiek paēdināts un padzirdīts, saimnieks nenodrošina pastaigu. Savukārt, ja suns traucē sabiedrisko kārtību, apdraud citus dzīvniekus vai cilvēkus, jāvēršas pašvaldības policijā.

Vēl atgādinājums par Mājdzīvnieku labturības noteikumiem: tiem suņu īpašniekiem, kuri suni pastāvīgi tur piesietu, jānodrošina sunim vismaz trīs metrus garu ķēdi vai pavadu un ķēdes vai pavadas savienojumā ar kaklasiksnu, jāizmanto rotējošu elementu. Ja ķēde slīd pa stiepli, rotējošie elementi ir pie kaklasiksnas un pie stieples.