Neskatoties uz izskanējušajām ziņām, ka pludmalē pēc aptuveni divu gadu pārtraukuma cilvēki atkal uzgājuši fosforu, atbildīgie dienesti šādu informāciju nav saņēmuši.

BNS raksta, ka  arī oficiālu ziņu par cietušajiem pagaidām nav. Liepājas Reģionālajā slimnīcā (LRS) šogad pēc palīdzības nav vērsušies cilvēki, kuri būtu guvuši apdegumus no pludmalē izskalota viltus dzintara, aģentūrai BNS apliecināja LRS sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase. Arī policijā pēdējā laikā nav reģistrēti notikumu, ka kāds būtu cietis no viltus dzintara.

Laikraksts "Kurzemes Vārds" gan ziņo, ka nedēļas nogalē viltus dzintars uzliesmojis kādā kafejnīcā – fosfors sācis degt apmeklētājas rokassomiņā. Cilvēki neesot cietuši. Savukārt pirms mēneša no Liepājas pludmalē izskalotā viltus dzintara cietis 47 gadus vecs vīrietis, kuram fosfors uzliesmojis kabatā, vēstī laikraksts.

Pirms tam viltus dzintars Liepājas pludmalē manīts 2009.gadā, kad no tā cieta vairāki cilvēki. 2009.gada oktobrī ar pludmalē atrastu fosforu apdedzinājās sešus gadus veca meitene, kā arī viņas vecāki. Meitenīte Liepājas pludmalē iepretim glābšanas stacijai bija pacēlusi viltus dzintaru, ielikusi kabatā un guvusi vēdera apdegumus. Meitiņai palīdzēt centušies abi vecāki un arī guvuši plaukstu apdegumus. Savukārt tā paša gada augusta sākumā 55 gadus veca sieviete pludmalē, paceļot viltus dzintaru, guva kreisā augšstilba un abu plaukstu apdegumus.

Pēdējos gados Liepājas pusē no viltus dzintara apdegumiem cietuši vairāki desmiti cilvēku, nereti arī ārvalstu iedzīvotāji, kuri nav informēti par šo iespējamo bīstamo atradumu vai arī neprot atšķirt fosforu no dzintara. Viltus dzintari Liepājas pludmalē tiek izskaloti laiku pa laikam – pēc vētrām vai spēcīgiem vējiem jebkurā gadalaikā. Visbiežāk tos atrod pludmales joslā starp Bernātiem un Liepāju. Nereti tie, sakarsuši saulē, paši no sevis aizdegas jau pludmales smiltīs. Mediķi aicina pludmales apmeklētājus uzmanīties, jo apdegumi no šīs vielas parasti ir ļoti nopietni un dziļi.

Baltais fosfors parasti uzliesmo, kad to nedaudz paberzē vai arī tas siltumā ātri žūst. Fosforu no dzintara var atšķirt pēc tā, ka ķīmiskā viela nav tik caurspīdīga. Pirmoreiz fosfora gabaliņi pludmalē parādījušies 80.gadu beigās. Rucavas pagasta teritorijā jūrā pie Papes padomju militāristi saspridzināja fosfora bumbas, un apkārtējā vidē – jūrā un smiltīs – nokļuvušas aptuveni trīs tonnas fosfora. Ar dienvidu straumēm no Papes piekrastes fosfora gabali tiek aiznesti līdz Liepājai, un nav iespējams prognozēt, kurā brīdī tie tiks izskaloti krastā.