Sestdien, 14.maijā, pulksten 19 Liepājā notiks Eiropas "Muzeju nakts" akcijas velo brauciens no Liepājas Universitātes pilsētas centrā uz  Redanu 14. novembra bulvārī 82/86, kas ir 19. gadsimta beigās celtā Liepājas Jūras cietokšņa daļa, kur notikušas Latvijai nozīmīgas cīņas, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.

Starts velo braucienam tiks dots pulksten 19.20 no Liepājas Universitātes ēkas Lielajā ielā 14 velo novietnes, un kopējais maršruta garums no universitātes līdz Redanam ir 11,2 km.

Brauciena laikā velo draugiem būs iespēja baudīt naksnīgās Liepājas ainavas un galapunktā, Redanā, no 19 līdz 24 varēs ielūkoties Karostas un Neatkarības kara muzejā Redanā.

Muzejs ir tikko kā vēris durvis apmeklētājiem – tas tika svinīgi atklāts šā gada 28. aprīlī. Redanu apsaimnieko un muzeju izveidojusi Karostas glābšanas biedrība (KGB) ar Liepājas pašvaldības atbalstu.

Tiem, kuri izvēlēsies doties uz Redanu, nenāksies vilties, jo no 19 līdz 23.30 apmeklētājiem būs iespēja redzēt multimediālu performanci, ko Karostas festivāla 2021 "Sapnis par nākotni" laikā speciāli topošajam muzejam izveidoja Ritvars Embrekts, radošās apvienības "Šarmants" dibinātājs.

Tāpat "Muzeju nakts" ietvaros muzicēs un savas pašdarinātās flautas demonstrēs mūziķis Āris Godiņš, kā arī būs iespēja satikt Neatkarības kara varoņus – Liepājas jauniešus, kas iejutīsies brīvības cīņu tēlos, bet vakara noslēgumā – "Beztemata" sagatavotais uguns šovs. Uz vietas būs iespēja iegādāties arī ēdienu, jo darbosies bufete.

Velobraucējus uz Redanu pavadīs Liepājas Universitātes Studentu padomes studenti. Ar velo brauciena maršrutu iespējams iepazīties ŠEIT.