Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde pieņemusi lēmumu, ar Roņu ielā 6 tiks noteikts servitūta jeb koplietošanas ceļš.

Kā to paredz Civillikums, ceļš tiek noteikts par labu nekustamajiem īpašumiem: būvju un zemes īpašumam Roņu iela 6A, būvju un zemes īpašumam Roņu iela 6B, būvju un zemes īpašumam Roņu iela 6C, būvju un zemes īpašumam Roņu iela 6 D, kā arī būvju īpašumam Roņu iela 6E.

Pēc Satiksmes ministrijas piekrišanas un nekustamo īpašumu īpašnieku piekrišanas saņemšanas tiks veikti attiecīgi uzmērījumi servitūtu iezīmēšanai zemes robežu plānos.

Kā portālam skaidroja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, servitūta ceļš ne tikai ļaus Roņu ielas 6 īpašniekiem piekļūt saviem īpašumiem, bet arī vēsturiskajai bākai, kas šobrīd atrodas uzņēmuma "Kolumbija Ltd." teritorijā.

Februārī SEZ preses konferencē žurnālisti tika informēti par veikto bākas izpēti, kas parādījusi, ka bāka ir apmierinošā tehniskā stāvoklī, un pamatā tai vajadzīga tikai attīrīšana no daudzo krāsu uzslāņojuma. SEZ pārvaldes rīcībā ir bākas renovācijas skiču projekts, tiek izstrādāts arī tehniskais projekts.

Uzziņa
Liepājas bāka atklāta 1868.gadā. Tās augstums ir 32,4 m. Bākai ir konisks čuguna (ķeta) tornis ar galeriju un stikla laternu augšējā daļā. Torņa diametrs pie zemes ir 6,03 metri, virsotnē — 3,36 metri. Bākas tornim ir sarkanu un baltu līniju vienāda platuma krāsojums. Uguns augstums 31,2 m virs jūras līmeņa. Balta zibšņu uguns (3 s deg, 3 s pārtraukums). Gaismas signāls redzams 16 jūras jūdžu attālumā. Bāka darbojas visu gadu, diennakts tumšajā laikā.

(Avots: Vikipēdija)