Veicot rūpīgu pasažieru skaitīšanas datu analīzi, no trešdienas, 1.februāra, stāsies spēkā vairākas izmaiņas Liepājas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā un autobusu kustības sarakstos. Galvenās izmaiņas ir 23. maršruta atjaunošana un pagarināšana līdz Atmodas bulvārim.

No 1.februāra atsāks kursēt 23. maršruta mazas ietilpības autobusi. Pasažieru ērtībām 23.maršruta autobusi turpmāk kursēs nevis no O. Kalpaka tilta, bet gan no Atmodas bulvāra. Visos trīs maršrutos (22.maršrutā "Atmodas bulvāris – Pētertirgus", 23.maršrutā "Atmodas bulvāris – Pētertirgus" un 25.maršrutā "Atmodas bulvāris – Klaipēdas iela"), kas sākas no viena galapunkta – Atmodas bulvāra,  veiktas izmaiņas kustību sarakstos, lai reisi nepārklātos un pasažieriem būtu ērtāk plānot savu laiku un maršrutu.  

Aicinām pasažierus, kuri dzīvo Atmodas bulvārī, izmantot arī 23.maršrutu, jo lai gan 23.maršruta autobusi kursēs pa Brīvības ielu, nevis O.Kalpaka ielu, to ceļā pavadītais laiks līdz pilsētas centram ir tikai par divām minūtēm ilgāks. Turpmāk arī jaunie vecāki nepārsēžoties varēs ērti nokļūt no Atmodas bulvāra uz Ziemeļu priekšpilsētas jeb Laumas mikrorajonu, lai bērnus aizvestu uz dārziņiem.

Apkopojot autobusos uzstādīto elektronisko pasažieru skaitīšanas sistēmu datus un rūpīgi tos izanalizējot, no 1.februāra tiks veiktas izmaiņas arī dažos 4.maršruta "Mirdzas Ķempes iela – Atmodas bulvāris", 9.maršruta "Mirdzas Ķempes iela – Slimnīca", 10.maršruta "Oskara Kalpaka tilts – Mirdzas Ķempes iela", 10A maršruta Oskara Kalpaka tilts – Dienvidu kapi (brīvdienās), 11.maršruta "Oskara Kalpaka tilts – Klaipēdas iela", 11A maršruta "Oskara Kalpaka tilts – Dienvidu kapi" (brīvdienās) un 12.maršruta "Pulkveža Brieža iela – Slimnīca" kustības sarakstos.

Ņemot vērā pasažieru zemo pieprasījumu 1.maršrutam "Pulkveža Brieža iela – Lauku iela" un ekonomisku apsvērumu dēļ, balstoties gan uz degvielas cenu kāpumu, gan inflācijas apmēru Latvijā, 1.maršruts vairs netiks atjaunots. Aicinām pasažierus, kuri, piemēram, no Dzērves ielas vēlas nokļūt uz darbu vai dārziņu un skolu Uliha ielā, izmantot 2S maršrutu "Mirdzas Ķempes iela – 15.vidusskola". 1A maršruts "Pulkveža Brieža iela – Mirdzas Ķempes iela" tiks saglabāts. Atgādinām, ka alternatīvas 1. maršruta izmantošanai ir 3.maršruts "Mirdzas Ķempes iela – Pulkveža Brieža iela" un 6.maršruts "Mirdzas Ķempes iela – Slimnīca", kuru kustības saraksti nav mainīti.

Jaunie sabiedriskā transporta kustības saraksti pieturvietās tiks nomainīti pakāpeniski.

Atgādinām, ka pasažieriem ir pieejams Google maršruta plānotājs, kas paredzēts, lai ērti izplānotu savu ikdienas pārvietošanās maršrutu un ekonomētu laiku – www.google.com/maps/dir///@56.5309761,21.0170298,13z/data=!4m2!4m1!3e3

Uz jebkuru vietu pilsētā var nokļūt, izmantojot vairākus sabiedriskā transporta transportlīdzekļus un pārsēžoties. Ņemot vērā, ka abonementa biļešu (mēnešbiļešu) cena nav mainīta, tas šobrīd ir visizdevīgākais pārvietošanās veids. Ar vienu abonementa biļeti var izmantot visus transporta veidus, gan lielas un mazas ietilpības autobusus, gan tramvaju.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".