Pilsētas centrā, Rožu laukumā, kopš pirmdienas rosās strādnieki, kas uzstāda pilsētas Lielo egli un tiltiņu virs galvenās rožu dobes. Vienlaikus SIA "Tranzīts L" darbinieki ieziemo puķes, nosedzot tās ar skujām.


Kā portālu irliepaja.lv informēja pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, šogad kopīgā iepirkumā par Ziemassvētku un gadumijas rotājumu nodrošināšanu un uzstādīšanu uzvarējusi SIA "First Service". Ziemasvētku un Gadumijas rotājumu un tramvaja nodrošināšanas budžets šogad ir 158 000 eiro ieskaitot PVN. Šajā summā ietverta materiālu iegāde, jaunu objektu izgatavošana, esošo objektu atjaunošana, izvietošana, uzraudzīšana un bojājumu labošana divu mēnešu garumā un demontāža.


Pēc galvenās mākslinieces sacītā, šogad rotājumi būs ne mazāk skaisti, kā pērn un pat "par kripatu krāšņāki", jo jau esošos rotājumus papildinās jauni akcenti.Šogad pie jauniem rotājumiem tiks Mirdzas Ķempes iela, Ziemeļu iela, bet Grīzupes ielā rotājumi būs redzami uz viena no brandmūriem.


No jauna tiks rotātas arī pilsētas gājēju ielas – Zivju un Tirgoņu, rotājumi būs citi, lai arī līdzīgi tiem, kas bijuši citus gadus.


Līdz pagriezienam uz Raiņa ielu pagarināti Tramvaja tilta rotājumi.  


Liepājas Universitātes priekšā šogad vairs negozēsies spožā lidmašīna, bet tiks izvietots jauns – "liels un grezns" rotājums, kā izteicās Ansule. Objekta izgatavotājs sola, ka


tas, iespējams, pat būs lielākais svētku rotājums Baltijas valstīs.

Arī pie Latviešu biedrības nama līdzās jau zināmajiem izgaismotajiem namiņiem būs citas formas slidkalniņš, ne tāds, kā iepriekš.


Līgums paredz, ka pilsētai jābūt izrotātai līdz 1. decembrim, taču, kā sacīja Ansule, pilsētas centrs un lielā egle būs izrotāti jau šās nedēļas nogalē. Tā kā tādas Lielās egles atklāšanas, kā citus gadus, šoreiz nebūs, liepājnieki aicināti apmeklēt individuāli Rožu laukumu un citas izrotātās pilsētas vietas.Lielās egles augstums arī šogad palicis nemainīgs – 12 metri, platums apakšējā daļā – 10 metri. Tā veidota uz metāla karkasa no aptuveni 700 mazām eglītēm, kas iegādātas stādaudzētavā.


Kā ierasts, arī šogad pa sliedēm cauri pilsētai kursēs Ziemassvētku tramvajs, par kura rotāšanu atbildīga SIA "Reklāmas apgāds".