Ceturtdienas rītā 11 Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijās, kā arī trijās lidostās pārspēts 20.aprīļa minimālās gaisa temperatūras rekords.

Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Mērsragā, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz –8,3 grādiem. Vairākās vietās Kurzemē un Vidzemē sals sasniedza –7..–8 grādus. Siltākā nakts bija Latgalē, kur, pateicoties mākoņiem, teritorijas lielākajā daļā nekļuva vēsāks par –2..–4 grādiem, ziņo aģentūra LETA..

Aukstuma rekords sasniegts Ainažos, Bauskā, Dobelē, Liepājā, Mērsragā, Pāvilostā, Priekuļos, Saldū, Skrīveros, Stendē un Ventspilī, savukārt Zvejniekciemā (Skultes novērojumu stacijā) atkārtots 1981. un 1987.gadā reģistrētais rekords.

Liepājā ar –3,9 grādiem pārspēts 1929.gada 20.aprīļa rekords (–2,3). Citviet pārspēti rekordi, kas reģistrēti laikā no 1972. līdz 2011.gadam.

Rekords labots arī lidostām piederošajās novērojumu stacijās. Starptautiskajā lidostā "Rīga" termometra stabiņš noslīdēja līdz –7 grādiem; iepriekšējais galvaspilsētas aukstuma rekords bija –5,1 grāds 1944.gadā. Arī Ventspils lidostā gaiss atdzisa līdz –7 grādiem, savukārt Liepājas lidostā saullēktā bija –5 grādi.

Nav pārspēts 20.aprīļa nacionālais rekords – 1979.gadā sals Latvijā sasniedza –8,8 grādus.

Kā ziņots, tuvākajās diennaktīs laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons un valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra vairs nenoslīdēs zem nulles atzīmes.